Zalety posiadania rolety dzień i noc

Pojawienie się na rynku rolet typu dzień i noc całkowicie zmieniło trendy i dotychczasowy rynek. Ich popularność rośnie z dnia i dzień i produkt coraz częściej można znaleźć w wielu polskich domach. Jest to efektem łatwej dostępności rolety, designu, oraz jej funkcjonalności. Warto również wspomnieć, że działanie mechanizmu jest niezwykle proste i opiera się na naprzemiennym ułożeniu pasów transparentnych i zaciemniających. Manipulując systemem, można ustawiać pasy względem się w różnorodny sposób, otrzymując dzięki temu wiele opcji przyciemnienia okna: od całkowitego mroku, do odsłonięcia powierzchni okna. Zapraszamy do lektury.

roletypremium2

Rodzaje rolet

Warto pamiętać, że rolety dzień i noc występują w kilku wariantach związanych nie tylko z kolorystyką i sposobem wykonania, ale również z typem montażu. Do najczęściej spotykanych produktów należą rolety: klasyczne, bezinwazyjne oraz te montowane w kasecie. Pierwsza grupa to rolety wolnowiszące, mocowane do ściany lub ramy okiennej. Doskonale sprawdzają się w przypadku dużych okien. Produkty montowane bezinwazyjne stanowią doskonałą alternatywę dla nowych okien, gdzie wiercenie jakichkolwiek otworów w ramie może ją zniszczyć. Montaż trzeciej grupy rolet opiera się na specjalnych prowadnicach. W momencie podniesienia produktu rolety chowane są w kasecie.

Zalety posiadania rolety dzień i noc

Najważniejszą zaletą posiadania rolety dzień i noc jest wysoka uniwersalność produktu. Dzięki eleganckiemu designowi doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Kwestie techniczne związane z możliwością kontrolowania ilości światła wpadającego do wnętrza również stanowią niezwykle istotny czynnik. Rolety spełniają swoją funkcję niezależnie od pory roku i pogody. Dodając do tego prosty montaż, otrzymujemy produkt wręcz stworzony dla naszych okien, który oprócz walorów technicznych wpłynie również na odbiór całego pomieszczenia.

Podsumowanie

Jeżeli zastanawiasz się jakie rolety sprawdzą się w Twoim wnętrzu, postaw na model dzień i noc. Elegancki wygląd wpłynie na kwestie wizualne Twojego pomieszczenia, a Ty będziesz mógł cały czas kontrolować ilość światła wpadającego do środka. Kwestia montażu jest na tyle łatwa, że po przeczytaniu instrukcji nie będziesz potrzebował zatrudniać fachowców. Wszystkie te argumenty sprawiają, że warto zainteresować się kupnem właśnie tej grupy produktów.