Zabawki pod choinkę – jakie wybrać?

Kiedy nadchodzi grudzień, większość osób zaczyna gorączkowo rozglądać się za prezentami dla najbliższych osób. Nic dziwnego, w końcu obdarowywanie zapewnia nam wielką radość, większa nawet niż samo otrzymywanie prezentów.

zabawki-pod-choinke

Jednak niekiedy możemy mieć problem z wyborem odpowiedniego upominku, szczególnie jeśli jest przeznaczony dla dzieci naszych znajomych. Jakie zabawki będą odpowiednie dla malca w każdym wieku?

Upominki dla najmłodszych

Dziecko, które dopiero co przyszło na świat jest bombardowane prezentami przez znajomych i rodzinę swoich rodziców, dlatego szczególnie ciężki może być wybór gwiazdkowego upominku dla noworodka. Oferta sklepów nie ułatwia zadania, ich półki dosłownie uginają się pod ciężarek towarów, dlatego ciężko może się zdecydować. W przypadku noworodka dobrym pomysłem może się okazać zakup ciekawej zabawki do kąpieli. Wielu malców bowiem nie lubi przebywać w wannie, dlatego taki upominek może się okazać strzałem w dziesiątkę. Może to być nadmuchiwana książeczka z obrazkami, wydająca dźwięki, lub też zwykła kaczuszka do wspólnej kąpieli. Dla najmłodszych dzieci przeznaczone są też liczne zabawki kreatywne, które ułatwiają proces przyswajania nowych informacji i umiejętności.

Dzieci w wieku szkolnym

Chociaż z kilkuletnimi malcami łatwiej się porozumieć, to wcale nie oznacza to, że wybór prezentów dla nich będzie prosty. Dzieci w wieku szkolnym szybko się nudzą, dlatego raczej lepiej unikać kosztownych prezentów. Można postawić na klasykę i pod choinkę dać dziecku klocki, wcześniej tylko upewniwszy się, że malec nie posiada takiego samego zestawy w swojej kolekcji. Ciekawym prezentem będą też trójwymiarowe puzzle, które robią prawdziwą furorę nie tylko u dzieci, ale również u osób dorosłych. Dostępne są w wielu różnych wydaniach, dlatego z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego. Dzieci chodzące do szkoły mogą się ucieszyć również z zabawki muzycznej, szczególnie jeśli będzie ona dostosowana do ich wieku i zainteresowań. Na szczęście na każdym produkcie przeznaczonym dla dzieci widnieje przedział wiekowy, dlatego nie musimy znać się na psychice dziecka, aby sprawić mu ciekawy prezent. Warto jednak zawczasu skonsultować się z rodzicami, aby uniknąć kupna upominku, którego nie aprobują.