Szafy na wymiar jako garderoba z marzeń dla niej i dla niego!

Garderoba to jedno z najbardziej funkcjonalnych pomieszczeń w domu. Możemy w niej przechowywać nie tylko odzież czy bieliznę, ale także różnego rodzaju dodatki galanteryjne np. buty, torebki, a także biżuterię oraz wiele innych akcesoriów codziennego użytku, zarówno tych męskich, jak i damskich.

garderoba-komandor

Współczesne budownictwo domów jednorodzinnych coraz częściej przewiduje tego typu przestrzeń w nowych budynkach mieszkalnych. Niestety, nie zawsze metraż domu pozwala na wygospodarowanie tego typu pomieszczenia. Czy oznacza to, że w takiej sytuacji, możemy zapomnieć o garderobie z marzeń? W żadnym wypadku! Z pomocą przychodzą nam nowoczesne meble w zabudowie, a konkretnie szafy na wymiar.

Garderoba na wymiar

Brak możliwości posiadania oddzielnego pomieszczenia na garderobę nie stanowi dzisiaj większego problemu dla stworzenia w pełni funkcjonalnej przestrzeni do przechowywania odzieży. Wszystko za sprawą nowoczesnych systemów budowy mebli na wymiar, które nie tylko pełnią funkcję szafy, ale za pomocą drzwi przesuwnych skutecznie rozdzielają jedno pomieszczenie na zupełnie oddzielne strefy – na część sypialnianą oraz część garderobianą.

Wystarczy, że dysponujemy nieco większą sypialnią, w której wygospodarujemy kilka metrów kwadratowych. I już możemy zrobić sobie garderobę, podzieloną na dwie sekcje – damską i męską.

Szafy na wymiar, czyli ergonomia w garderobie

Co istotne, w jej funkcjonalnym zagospodarowaniu również pomogą szafy na wymiar projektowane z uwzględnieniem najbardziej indywidualnych potrzeb użytkowników. W przypadku kobiet będą to szafy wyposażone w specjalne szuflady na biżuterię, wieszaki na torebki czy dostosowane do długości ubrań drążki.

sypialnia-komandor Źródło: szafy na wymiar Komandor.pl

Dla drobniejszych pań można zamontować pantograf, który pozwala na wygodne i bezproblemowe korzystanie z wysoko zamontowanych drążków i górnej strefy szafy. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w przypadku przechowywania dłuższych sukienek wieczorowych, płaszczów itp. Dzięki temu można wykorzystać całą przestrzeń szafy, sięgającą aż po sufit, przeznaczając niższe rejony na szuflady, regały, kosze na bieliznę czy półki na buty. Świetnie sprawdzą się tutaj rozwiązania do szaf firmy Komandor.

W sekcji męskiej natomiast, obok tradycyjnego wyposażenia szafy, znaleźć się mogą również wieszaki na paski i krawaty, a także coraz popularniejsze prawidła, czyli specjalne wkładki wypełniające do butów, dzięki którym obuwie ze skóry nie ulega odkształceniom.

Wewnętrzne sekcje garderoby warto wyposażyć w zamykane drzwi przesuwne lub uchylne, których część frontów stanowić będą lustra. Tak skonstruowana garderoba spokojnie pomieści damskie i męskie ubrania wraz ze wszystkimi dodatkami.

aranzacja-przedpokoju

aranzacja-przedpokoj