Światło & szyk – poznaj zjawiskowe lampy stołowe w stylu modern classic

W świecie projektowania wnętrz zapanowała moda na styl modern classic, który polega na łączeniu nowoczesnych rozwiązań z eleganckim, klasycznym wzornictwem. Przykładem „mostu” między przeszłością a teraźniejszością są wyrafinowane lampy stołowe w stylu modern classic. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu wyjątkowemu oświetleniu.

lampy-stolowe

Historia stylu modern classic

Styl modern classic silnie czerpie ze starożytnego, renesansowego i barokowego wzornictwa. Jego historia sięga XVIII wieku, gdy architekci, projektanci i artyści zaczęli przywracać do życia dawny design, ale w unowocześnionym wydaniu. Pokazali, że tradycyjne rozwiązania architektoniczne mogą iść w parze ze współczesnymi trendami.

Lampy stołowe modern classic – cechy charakterystyczne

Lampy stołowe w stylu modern classic swoimi kształtami, zdobieniami czy materiałami przypominają oświetlenie z przeszłości. Jednocześnie prezentują się nowocześnie, oryginalnie i niesamowicie elegancko. Dzięki harmonijnemu połączeniu epokowych i współczesnych elementów, z całą pewnością NIE wyglądają jak wyciągnięte ze starego kufra na strychu. Tym, co wyróżnia lampy stołowe modern classic, są:

  • klasyczne kształty,
  • zdobienia i rzeźbienia,
  • motywy roślinne,
  • geometryczne linie,
  • luksusowy, wytworny wygląd,
  • wysokiej jakości materiały, jak marmur, mosiądz, kryształ czy barwione szkło,
  • dominacja złota, bieli lub czerni,
  • funkcjonalność.

Gdzie pasują lampy stołowe w stylu modern classic?

Pomimo mocno dekoracyjnego charakteru, lampom stołowym w stylu modern classic nie można odmówić użyteczności. Znakomicie sprawdzają się w roli praktycznego oświetlenia do czytania, pracy przy biurku, oglądania TV po zmroku czy kreowania przytulnej atmosfery. To wszechstronny typ oświetlenia. Lampę stołową modern classic można wykorzystać w różnych pomieszczeniach – zwłaszcza o reprezentacyjnym, wytwornym charakterze, jak salon, przedpokój, jadalnia, gabinet czy korytarz. Warto zaprosić ją nie tylko do aranżacji modern classic, ale również art deco, glamour, nowojorskiej, nowoczesnej, klasycznej, retro czy eklektycznej.

W salonie wyszukana lampka stołowa będzie zachwycać postawiona na stylowej konsoli, drewnianym stoliku kawowym czy zabytkowej komodzie. Stojąc na szafce nocnej w sypialni, stworzy przytulną atmosferę, idealną do wieczornego czytania, romantycznych chwil we dwoje czy po prostu do relaksu. W gabinecie lub biurze będzie pełnić funkcję dekoracyjną i praktyczną. Zapewni optymalne oświetlenie do pracy, ozdobi strefę roboczą, podniesie prestiż wnętrza i pobudzi wyobraźnię pracującego. Lampa stołowa modern classic odnajdzie się nawet na stole w jadalni, gdzie podkręci rangę spotkania, dopełni aranżację stołu i pomoże zbudować przyjemną atmosferę podczas posiłków.

Podsumowanie

Lampy stołowe w stylu modern classic to harmonijne połączenie tradycji i nowoczesności. Dostarczają wnętrzom sporo klimatycznego światła, wprowadzają do nich elegancję i szyk. Zdobią przestrzeń po zmroku i za dnia. Do wyboru pozostaje dzisiaj wiele zjawiskowych modeli, przypominających nierzadko dzieła sztuki. Warto pamiętać, że styl modern classic nie znosi tandety, kiczu czy przepychu, dlatego wybierając oświetlenie stołowe kieruj się przede wszystkim jakością – wykonania i wykończenia.

[Materiał zewnętrzny]