Smycze Flexi – niezawodne rozwiązanie na udany spacer z Twoim pupilem!

Chcesz zapewnić swojemu pupilowi najwyższy komfort w czasie spaceru? Smycze Flexi  to najlepsze rozwiązanie dla Twojego czworonożnego przyjaciela. Zapewniają ogromną wygodę w czasie użytkowania nie tylko dla Ciebie, ale też Twojego psa. Smycze Flexi są wykonane z najlepszej jakości materiałów i gwarantują bezpieczeństwo.

smycze-flexi

Dlaczego warto używać smyczy dla psa od marki Flexi?

Profesjonalny dystrybutor Flexi posiada szeroki asortyment produktów dla psów i kotów. Ich produkty spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Wśród nich wyróżniamy smycze Flexi, które są idealnym rozwiązaniem dla osób często wyprowadzających psy na spacer. Automatyczne smycze Flexi pozwalają na swobodę ruchu Twojego pupila. Tym samym gwarantują mu maksymalne bezpieczeństwo.

Z czego są stworzone smycze Flexi i jak wygląda ich obsługa?

Smycze są produkowane z najwyższej jakości materiałów. Są one bardzo wytrzymałe, a obudowana wykonana jest ze sztucznego, ale zarazem trwałego tworzywa. Nylonowa taśma wykończona jest skórzanym uchwytem, do którego przymocowany jest chromowy karabińczyk. Ponadto smycz posiada ergonomiczny uchwyt poprawiający komfort trzymania.  Ze smyczy Flexi może korzystać każdy. Jej obsługa jest bardzo łatwa. Wystarczy za pomocą jednego przycisku zablokować lub zwolnić uchwyt.

Jak wybrać odpowiednią smycz dla psa?

Smycz jest obowiązkowym produktem, jaki musi znaleźć się w Twoim domu jeśli posiadasz czworonożnego przyjaciela. Wybierając smycz dla psa, musisz zwrócić szczególną uwagę na długość taśmy. Standardowa smycz Flexi powinna mieć minimum 3 metry długości. Dzięki temu nasz pies będzie miał możliwość wejścia na trawnik, bez konieczności ciągnięcia za sobą opiekuna. Wybierając smycz, należy również zwrócić uwagę na wielkość naszego pupila.

Jakie mogą być rodzaje smyczy?

Kolejnym istotnym elementem jest materiał, z jakiego została zrobiona smycz. Smycz Flexi musi być przede wszystkim solidnie wykonana i trwała. Ważne jest, aby była odporna na zerwanie przy silnym szarpnięciu i powinna dobrze leżeć w dłoni. Wyróżniamy kilka materiałów, z jakich są stworzone smycze. Między innymi mogą być; skórzane, nylonowe, lub Bio-Thane.

Nylonowe są najczęściej spotykane wśród małych psów. Można dokupić do nich szelki do kompletu. Niestety ich minusem jest duża podatność na zabrudzenia. Te ostatnie są przeznaczone do zadań specjalnych. Cechują się ogromną wytrzymałością i łatwością w użytkowaniu. Nie chłoną one wody i są odporne na zabrudzenia. Nadają się idealnie na spacer po lesie.