Skuteczne zabezpieczenie ogrodu przed swoim czworonożnym przyjacielem

Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka. Jednak czasem mały rozrabiaka może powodować liczne szkody na działce. Aby zabezpieczyć ogród przed autorskimi wykopaliskami warto zdecydować się na specjalistyczny typ ogrodzenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu pięknie zadbany ogród nigdy nie ulegnie zniszczeniu.

pastuch-dla-psa

Do czego służy ogrodzenie dla psa?

To znana technologia wykorzystywana w ogrodzeniach dla bydła. Jednak ma pewne różnice. Jedną z nich jest natężenie elektryczne. Nowoczesny pastuch dla psa ma mniejszą moc rażenia niż pastuchy na bydło lub zwierzęta leśne. Dodatkowo do systemu dołożona jest obroża. Kiedy nasz pupil zbliży się do ogrodzenia obroża wyda sygnał dźwiękowy. Odgłosy wydobywające się z obroży ostrzegą psa przed przeszkodą w postaci kabla pod napięciem. Gdy nasz pupil zlekceważy ostrzenie obroża uwolni impuls elektrycznych, który zmusi czworonoga do opuszczenia strefy zakazu. Odstraszający pastuch dla psa składa się ze specjalnego nadajnika. Urządzenie to umożliwia łączność pomiędzy obrożą a strefą. Można powiedzieć, że nadajnik pełni rodzaj dyrektora zarządzającego całym systemem sterowania. Nadajnik umożliwia dowolne ustawienia układu danej strefy. Działanie nadajnika jest niezwykle intuicyjne. Jedno machnięcie pokrętłem powoduje automatyczne ustawienie wymiarów danej działki lub miejsc zakazanych. Z tego względu montaż pastucha dla psa jest dobrą alternatywą dla płotków, siatek oraz wysokich ogrodzeń z metalu.

Możliwości ogrodzenia działki

W zależności od naszych preferencji ogrodzenie działki jest możliwe na 4 sposoby. Regulacja wymiarów oraz kształtu stanowisk niedostępnych dla zwierzaka jest dowolna. Zasięg urządzenia jest naprawdę imponujący, więc bez trudu pastuch dla psa znajdzie swoje zastosowanie na każdej posesji. Za pomocą kabla przewodzącego możemy utworzyć strefę pojedynczą. Podany rodzaj zabezpieczenia ogrodu jest dobrym rozwiązaniem, gdy nie posiadamy metalowego ogrodzenia. Rozstawienie kabla na całej posesji sprawdzi się w sytuacji remontu wejścia albo awarii bramy głównej. Strefę pojedynczą możemy utworzyć w sytuacji, gdy prowadzimy prace związane z adaptacją ogrodu czy budowy dodatkowych pomieszczeń np. rozbudowa garażu. Stosowanie elektrycznego pastucha dla psa może być przydatne podczas awarii instalacji w domu, jak i poza domem. Aby pupil nie przeszkadzał robotnikom i nie uciekał z domu wyznaczamy konkretny obszar i mały rozrabiaka nie jest utrapieniem. Ogród możemy podzielić na kilka stref. Jeśli posiadamy skalniaki oraz rabaty z kwiatami ogrodzenie elektryczne uchroni nasze kompozycje przez atakiem psiego kopacza.