Roletowe bramy garażowe – charakterystyka

Na bramy garażowe roletowe, nazywane również rolowanymi, decyduje się coraz więcej domowników. Nic w tym dziwnego – nie potrzebują dodatkowej przestrzeni na podjeździe w trakcie otwierania, są bardzo uniwersalne i można je montować zarówno w gotowym obiekcie, jak i dopiero powstającym. Zainteresowany roletową bramą garażową? To koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

brama-roletowa

Ogromną zaletą roletowych bram garażowych jest ich oszczędność przestrzeni. Jest to szczególnie przydatne kiedy mamy niewielki podjazd do garażu bądź prowadzi on bezpośrednio na jezdnię. Ich uniwersalność i funkcjonalność przekłada się na bezpieczeństwo i wygodę podczas użytkowania. Brama garażowa ze względu na swoje przeznaczenie musi spełniać przynajmniej te wymagania, a roletowa jak najbardziej sprawdza się w tym przypadku.

Bezpieczeństwo bramy roletowej

Roletowa brama garażowa posiada pancerz wykonany z profili aluminiowych o wysokości 77mm lub 55mm, który jest wyjątkowo trwały na działania mechaniczne i zmiany atmosferyczne. Prowadnice z kolei są tak solidne, że wyrwanie pancerza jest znacznie utrudnione. Brama rolowana posiada także hamulec elektromagnetyczny siłownika i wieszaki blokujące, które skutecznie powstrzymują przed jej niepożądanym podniesieniem czy podważeniem.

Ogromnie ważne dla bezpieczeństwa jest również zabezpieczenie przed przygnieceniem domownika na wypadek zamykającej się bramy. Brama roletowa jest więc wyposażona w fotokomórki, które po wyczuciu ruchu w swoim polu natychmiast ją zatrzymują. Natomiast w przypadku awarii zasilania można otworzyć bramę za pomocą napędu ręcznego, w które wyposażone są siłowniki.

Funkcjonalność

Wspomniana wielokrotnie uniwersalność bramy roletowej nie bierze się znikąd. Budować ją można zarówno w budynkach już istniejących, jak i dopiero się budujących. Jest też nieduża, więc garaż bez wjazdu czy prowadzący bezpośrednio na ulicę również może taką zamontować. Dzięki temu kierujący nie ma dodatkowo ograniczonego pola widoczności podczas wyjazdu.

Funkcjonalność bram roletowych objawia się również poprzez dobrą izolację akustyczną i cieplną, a to wszystko dzięki profilom, z których skonstruowany jest pancerz.

Wygoda użytkowania

Bramy garażowe roletowe to również ogromny komfort podczas jej używania. Elektryczny napęd i zdalne sterowanie radiowe są tego najlepszym przykładem. Otwieranie bramy nie musieć wychodzić z samochodu jest dużą wygodą, szczególnie podczas ekstremalnych warunków pogodowych takich jak deszcz i śnieg. A wieczorem, kiedy słońce już zaszło i widoczność jest ograniczona, można zdalnie włączyć oświetlenie podjazdu bądź garażu.

Estetyka

Bramy roletowe potrafią idealnie się dopasować do kolorystyki i architektury całego domu. Wszystko to za sprawą nieograniczonego wyboru dotyczącego stylu i wyglądu bramy. Nie trzeba się martwić, że będzie się zanadto wyróżniać, albo wcale – ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia!

Bramy roletowe to idealna opcja zarówno do domu jednorodzinnego, jak i zakładu i magazynu. Dostosuje się do każdego terenu, zapewnia bezpieczeństwo podczas użytkowania i jest niezwykle funkcjonalna i wytrzymała. Decydując się na bramę roletową Twój garaż ma zapewnioną ochronę i wygodę, nawet podczas najgorszych warunków atmosferycznych.