Rodzaje karniszów drewnianych

Drewno jest surowcem bardzo często wybieranym podczas remontowania i aranżowania mieszkania. Dzięki niemu można stworzyć przytulną atmosferę oddającą ciepło prawdziwego domu. Najczęściej wybierane są meble z drewna, podłoga czy dekoracje, ale kolejną rzeczą zrobioną z drewna, na którą warto zwrócić uwagę, są także karnisze. Z naszego artykułu dowiesz się, co niesie za sobą to rozwiązanie oraz jakie są dostępne na rynku rodzaje karniszy drewnianych. Zapraszamy do czytania!

karnisze-drewniane

Dlaczego warto wybrać karnisze drewniane?

Podczas aranżacji wnętrza za pomocą karnisza drewnianego można zauważyć niesztampowe efekty w postaci wyboru czegoś innego, nowego, niespotykanego w każdym domu. Karnisze drewniane cechują się nowoczesnością, a jednocześnie mające w sobie szlachetność naturalnego surowca, dlatego dają niesamowite wrażenia estetyczne. Idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych w stylu rustykalnym, barokowym oraz vintage. Karnisze drewniane dają szerokie pole do popisu także pod względem samego surowca – można postawić na bardziej ascetyczny design lub pokusić się o zdobienia na drewnie. Istnieje też możliwość przemalowania karnisza na dowolny kolor.

Jakie są rodzaje karniszów drewnianych?

  • Standard – te karnisze cechuje wysoka jakość wykonania, która idzie w parze z klasycznym wyglądem. Karnisz Standard jest bardzo lekki i wykończony specjalnym lakierem, który wykazuje się dużą wytrzymałością i odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia. Doskonale współgra ze stylem skandynawskim i neo-góralskim. Montaż jest łatwy i bezinwazyjny (za pomocą m.in. śruby i kołków mocujących).
  • Modern – karnisze z serii Modern są nowoczesne i zaspokajają wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dostępne w czterech kolorach: białym, czarnym, szarym i surowym. Ten ostatni pozwala na dowolne barwienie karnisza, dzięki czemu zachodzi możliwość aranżacji okna według własnego stylu. Poza tym karnisz Modern z pewnością sprawdzi się w pomieszczeniach minimalistycznych, nowoczesnych i współczesnych.
  • Monako – Karnisz Monako jest w 100% zrobiony wyłącznie z drewna. Wyprodukowany w dużej gamie standardowych kolorów. Wyposażony w dwa rodzaje zakończeń dla karnisza podwójnego. Karnisz Monako to ponadczasowa elegancja i klasyka, a ponadto cechuje się ponadprzeciętną wytrzymałością.
  • Rurowy – elementy karnisza rurowego wykonane są z drewna, natomiast rura jest zrobiona z metalu i pokryta wysokiej jakości okleiną drewnopodobną pociągniętą specjalnym lakierem nadającym połysk. Takie rozwiązanie zapewnia ponadprzeciętna trwałość produktu. Karnisze rurowe to gwarancja piękna i prostoty, która doda niepowtarzalnego charakteru każdemu pomieszczeniu. Karnisze rurowe stanowią niesamowity element dekoracyjny.