Rodzaje gaśnic

Gaśnice to bardzo popularne przedmioty, które powinniśmy znaleźć w każdym lokalu użytkowym. Ich rozmieszczenie zależy od specyfiki obiektu i znajdujących się w nim materiałów. Jednak nie każdy wie, że wyróżniamy różne rodzaje gaśnic. Rodzaj powinien być zawsze dopasowany do grupy pożaru. Tylko to da nam gwarancję, że uda nam się zdusić go w zarodku i uniknąć przykrych konsekwencji.

rodzaje-gasnic-www-sklep-firetech-waw-pl

Jakie gaśnice są dostępne na rynku?

Na początku warto wspomnieć o grupach pożarów. Wyróżniamy ich pięć. Inaczej gasi się płonący tłuszcz, a inaczej gaz. Jeszcze innych środków użyjemy, gasząc materiały stałe! Gaśnica zawiera środek gaśniczy, który różni się właściwościami w zależności od przeznaczenia.

Najbardziej rozpowszechniona jest gaśnica pianowa. To nic innego jak wodny roztwór środka pianotwórczego. Kolejny rodzaj to gaśnica śniegowa. Zawiera ona skroplony dwutlenek węgla. Tutaj warto zaznaczyć, że nie wolno gasić nią ludzi, ponieważ jej temperatura dochodzi do -80 stopni!

Na rynku dostępne są również gaśnice proszkowe i halonowe. Cechą charakterystyczną gaśnic proszkowych jest to, że bardzo brudzą. Można ich używać jedynie tam, gdzie nie zniszczymy żadnych przedmiotów.

Podczas rozmieszczania gaśnic warto pamiętać, że powinny się one znajdować w łatwo dostępnych i widocznych miejscach. W sytuacji zagrożenia liczy się każda minuta! Nie można tracić cennego czasu na szukanie gaśnic.

Gdzie kupię najlepsze gaśnice?

Dobra gaśnica powinna być przede wszystkim bezpieczna i pewna. Zawarte w niej substancje nie powinny powodować żadnego uszczerbku na zdrowiu ludzi i zwierząt. Musimy być pewni, że gaśnica zadziała i nie sprawi nam dodatkowych problemów.

Bardzo ważne jest, aby miała wytłoczoną informację dotyczącą grupy pożarów, do których gaszenia jest odpowiednia. Nie każdy przecież ma tak rozległą wiedzę!

Warto pamiętać, że gaśnice proszkowe nie nadają się do gaszenia oleju ani tłuszczu w urządzeniach kuchennych, jednak w chwili zagrożenia tej wiedzy może zabraknąć. Jeśli szukasz sprawdzonego rozwiązania, odwiedź sklep sklep-firetech.waw.pl i zapoznaj się z asortymentem, który z pewnością cię zaskoczy!

Znajdziesz tam nie tylko gaśnice, ale i wiele innych akcesoriów, które sprawią, że będziesz czuł się pewniej. Potrzebujesz znaków bezpieczeństwa i apteczek? Żaden problem! Już dziś złóż zamówienie i ciesz się ze sprzętu świetnej jakości za stosunkowo niewielkie pieniądze!