Rękawiczki ze skóry naturalnej dla prawdziwego mężczyzny

Ciepłe, wygodne i niezwykle szykowne – męskie rękawiczki skórzane to eleganckie uzupełnienie zimowych stylizacji. Jak wybrać idealny model i jakimi cechami produktu kierować się w trakcie zakupu?

rekawiczki-skorzane

Rękawiczki skórzane męskie – jak kupować?

Wszystkie akcesoria – nie tylko do stylizacji jesienno-zimowych – powinny być dobierane ze względu na nasze indywidualne preferencje i praktyczność zastosowania. Nie inaczej jest w przypadku eleganckich, męskich rękawiczek ze skóry. Jeśli chcemy, aby służyły nam przez lata, zainwestujmy w model, który będzie idealnie dopasowany do kształtu naszych dłoni. Cienkie, skórzane rękawiczki powinny być „drugą skórą”, która chroni przed chłodem, mrozem i wilgocią.

  • Wybór odpowiedniego rozmiaru to podstawa. Rękawice zbyt krótkie będą się ześlizgiwać z dłoni, modele za duże lub zbyt szerokie – nie będą komfortowe w noszeniu. Trudno też wyobrazić sobie np. prowadzenie samochodu czy jazdę na rowerze w zbyt luźnych, źle dopasowanych rękawicach.
  • Jakość materiału wykonania to kolejna kwestia. Warto zainwestować w produkty solidnie wykonane (jakość szwów, wykonanie detali – guzików, wycięć, zatrzasków) – najlepiej ze skóry owczej lub cielęcej. Odpowiednie dopasowanie to gwarancja skutecznej ochrony przed chłodem bez ryzyka przemoczenia lub przegrzania dłoni.

Rękawiczki ze skóry – w jakich stylizacjach je nosić?

Męskie rękawice skórzane słusznie kojarzą się z eleganckimi stylizacjami o charakterze formalnym. Klasyczne, czarne rękawice ze skóry założymy jesienią do marynarki a zimą do wełnianego płaszcza lub skórzanej kurtki. Warto pamiętać o uniwersalnej zasadzie dobierania akcesoriów pod względem kolorystycznym. Skórzany pasek, obuwie, rękawice, walizka – kolorystyka tego typu akcesoriów nie musi być ściśle jednolita, ale powinna pozostawać w obrębie palety jednej barwy (brązy, szarości, granat itp.).

Rękawiczki skórzane w stylu sportowym (model bez palców, z wycięciami i zapięciem na nadgarstku) możemy założyć do mniej formalnych stylizacji. Ten typ akcesoriów sprawdzi się najlepiej w zestawach z nowoczesną, lekką marynarką lub skórzaną/zamszową kurtką. Ciekawą alternatywą mogą być rękawice z materiałów łączonych np. tradycyjny model z dzianiny, zdobiony skórzanymi elementami.

Alternatywa dla skóry naturalnej – co wybrać?

Miłośnikom ekologicznych rozwiązań warto polecić rękawice z materiałów skóropodobnych. Sztuczna skóra nie ma podobnej wytrzymałości i trwałości jak naturalna, ale pod względem wyglądu nie odstaje od „oryginału”. Rękawice ze skóry ekologicznej są równie eleganckie a różnorodność modeli – także z materiałów łączonych – pozwala na wybór idealnej pary do stylizacji casualowych lub formalnych.

Zawsze warto też zainwestować w uniwersalne, miękkie rękawice z dzianiny. Oprócz praktyczności zastosowania, ich zaletą jest też większa zręczność użytkowania. Wyobraźmy sobie prowadzenie samochodu lub korzystanie ze smartfona w gładkich, skórzanych rękawicach. Dzianina pozwala na wykonywanie dowolnego typu czynności bez ryzyka wychłodzenia. Dostępne są też modele rękawic męskich, łączące elementy skórzane (tu np. wnętrze rękawicy) z dzianinowymi – czyli opcja godząca elegancję z użytecznością.