Przyjęcie na chrzest – jak dobrać dekoracje?

Wśród wielu okazji, dla których organizowane są przyjęcia w restauracjach, obecne są równie chrzciny. Zazwyczaj gromadzą one całą rodzinę, dlatego na przyjęciu obecnych jest od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu osób. Wymaga to odpowiedniego przygotowania ze strony restauracji. Chodzi nie tylko o menu ustalane z rodzicami dziecka, ale również dekoracje na chrzest i wszystkie inne szczegóły.

dekoracje-na-chrzest

Dekoracje na chrzest – jakie kolory?

Zdecydowanie najlepiej do takich okazji pasuje oczywiście biel. Jest najbardziej elegancka i dobrze podkreśla wyjątkowość okazji. Białe obrusy i serwety mogą zostać lekko urozmaicone i wzbogacone na przykład dzięki koronce na brzegach. Dobrze pasują również zdobienia w kolorze złotym. Warto mieć w zanadrzu zestaw tekstyliów z haftowanymi albo nadrukowanymi symbolami religijnymi – mogą one zainteresować niektóre osoby.

Alternatywnym rozwiązaniem jest wybór dekoracji na chrzest nawiązujących symbolami do święta religijnego, ale jednocześnie dobranych kolorystycznie do płci dzieci. W ten sposób można przygotować na przykład różowy zestaw dla dziewczynek i niebieski dla chłopców. Nie muszą to być jednocześnie kolory samych tekstyliów – mogą po prostu zawierać dodatki i ozdoby w tych barwach, ale na białej bazie.

Jakie dekoracje na chrzest warto mieć?

Przede wszystkim warto rozróżnić dekoracje na chrzest od klasycznych tekstyliów, na przykład pokrowców na krzesła albo obrusów i bieżników. Te mogą mieć standardowy, biały kolor – będą uniwersalne i dopasowane do każdej okazji. Tematycznie warto wybrać raczej serwetki, toppery na torty. Ciekawą opcją jest również zaproponowanie gotowych rozwiązań w formie na przykład pamiątkowych pudełeczek na czekolady dla gości albo winietek z motywem religijnym.

A co w domu?

Nie każdy organizuje przyjęcie weselne w restauracji. Przy małej liczbie osób wielu rodziców decyduje się przygotować je w domu, zamawiając catering. W takim przypadku warto pamiętać o dekoracjach na chrzest, o które trzeba zadbać samodzielnie. Niezbędne będą podstawowe rzeczy, takie jak odporny na zabrudzenia obrus, serwetki dla każdego z gości czy nawet winietki. Można je zazwyczaj zamówić w jednej paczce. Warto, aby nawiązywały wyglądem do wysłanych wcześniej zaproszeń.

Można zatroszczyć się też o mniej typowe dekoracje na chrzest. Będą to na przykład girlandy, nadające się do powieszenia nad drzwiami albo przy oknie. Gościom można zaproponować zestawy upominkowe, upamiętniające ten wyjątkowy dzień. Mile widziane są również karty z podziękowaniem za obecność.