Projekty domów piętrowych

Projekty domów piętrowych to bogactwo i różnorodność propozycji, które łączy tak naprawdę tylko to, że są to domy piętrowe. W ofercie można znaleźć bowiem domy o dachach prostych, dwuspadowych i wielospadowych. Domy z garażem i bez garażu oraz domy o bardzo różnorodnych bryłach – od prostych i klasycznych do bardzo skomplikowanych i złożonych. Przed ostateczną decyzją warto się najpierw zastanowić, co do własnych oczekiwań związanych z przyszłym domem, a następnie przejrzeć dostępne projekty, by stwierdzić, który z nich te oczekiwania spełnia w największym stopniu.

projekty-domow-pietrowych

Projekty domów piętrowych – na co zwracać uwagę

Przede wszystkim zastanów się nad tym, jakie są Twoje oczekiwania. Czy chcesz garażu, czy nie. Czy Twój dom ma być bardzo dekoracyjny, ozdobny i oryginalny, czy bardziej cenisz sobie prostotę, skromność i swego rodzaju „spokój kompozycyjny”. Czy Twój dom ma być dodatkowo wyposażony w takie pomieszczenia jak spiżarnia, piwnica czy pomieszczenie gospodarcze, czy chcesz może z nich zrezygnować, a w znacznie większym stopniu stawiasz na otwarte przestrzenie i dużą ilość światła.

Projekt domu piętrowego ma spełniać wszystkie Twoje oczekiwania, wymagania i zaspokajać wszystkie Twoje potrzeby. To duża inwestycja dlatego nie decyduj się na rozwiązania częściowe, połówkowe. Przecież spędzisz w tym budynku najbliższe lata. To nie jest wybór domku na wakacje czy ubrania na jeden sezon. To decyzja na wiele lat, a chyba nie chcesz się męczyć w swoim własnym domu.

Projekty domów piętrowych nowoczesnych

Bardzo ciekawą grupę projektów stanowią projekty domów piętrowych nowoczesnych. To budynki, które łączą w sobie funkcjonalność i minimalizm. Są proste, ale nie banalne. Są skromne, ale nie biedne. Cechują się rozwiązaniami oczywistymi, ale zachowują przy tym klasę i elegancję.

Zastosowanie w takim budynku klatki schodowej dodatkowo podnosi jego walory, a sama klatka, poza swoją główną funkcją, może dodatkowo podkreślać wybrany styl budynku. Jeżeli schody i zabezpieczająca je barierka nie będą nadmiernie rzucały się w oczy i nie staną się odrębnym elementem dekoracyjnym będą elegancko dopełniały nowoczesny projekt i sprawią, że cały budynek będzie spójny, a wrażenie lekkości uda się tym bardziej uwydatnić.

Zastosowanie delikatnych świateł może sprawić, że wieczorami dom zyska dodatkowy urok.

Co również istotne, projekty domów piętrowych nowoczesnych pozwalają na ciekawe wykorzystanie przestrzeni, która jest do dyspozycji. Na dole można zastosować tzw. „open space”, czyli otwarty salon, połączony z jadalnią i kuchnią. Na górze zaś można wydzielić pokoje dla domowników i gości. W ten sposób zyskuje się ciekawą kompozycję aranżacyjną, a otwarte przestrzenie dają wrażenie lekkości i ulotności, które w nowoczesnym stylu są tak ważne i znaczące.

Projekty domów piętrowych z garażem

Kolejną istotną kwestią jest uwzględnienie garażu w projekcie. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ w niektórych projektach nie da się wprowadzić zmian już po wybudowaniu budynku lub zmiany te są bardzo kosztowne. Trzeba również brać pod uwagę wymiary i kształt działki. Nieprawidłowe rozmieszczenie budynku względem granic działki może spowodować, że dobudowanie garażu stanie się niemożliwe z przyczyn prawnych.

Projekty domów piętrowych z garażem pozwalają na wykorzystanie powierzchni nad garażem na dodatkowe pomieszczenia. Trzeba też wiedzieć, że budowa domu, który od razu uwzględnia miejsce na auta jest znacznie tańsza, niż późniejsze modyfikacje (w rachunku całościowym). Warto wziąć pod uwagę potencjalne komplikacje, jakie wiążą się z ewentualnym rozbudowywaniem nieruchomości i modyfikowaniem projektu.

Podsumowując projekty domów piętrowych to bogactwo i wielość propozycji. Wybranie właściwego nie jest łatwe. Jeżeli jednak poświęci się odpowiednio dużo czasu na decyzję to radość z dobrze wybranego domu będzie duża i długotrwała, a o to przecież chodzi.

[Materiał zewnętrzny]