Precyzja w indywidualnej odsłonie – ogrodzenie Kwarc CNC z oferty Plast-Met

Od kilku lat na rynku ogrodzeń zewnętrznych dokonuje się prawdziwa rewolucja, którą można zawrzeć w dwóch słowach: innowacja i indywidualizacja. Firma Plast-Met od początku jest jednym z liderów tych zmian. Kolejnym krokiem wykonanym przez trzebnickiego producenta we wdrażaniu najnowszych technologii dopasowanych do konkretnego użytkownika jest wprowadzenie do oferty ogrodzenia Kwarc CNC.

ogrodzenie

Technologia CNC pozwala na obróbkę materiałów (w tym przypadku laserową) za pomocą sterowanych komputerowo urządzeń. Zaletami tej technologii są dokładność i precyzja, ale też powtarzalność i wysoka jakość wykonania bardzo skomplikowanych elementów ozdobnych, co często jest niemożliwe w przypadku innych technologii. W praktyce daje to możliwość zindywidualizowania ogrodzenia i dostosowania go do oczekiwań konkretnego klienta. Jak to działa w Plast-Met?

Od pomysłu do produkcji

Model Kwarc z linii Nowoczesnych Ogrodzeń Frontowych to udane połączenie tradycji z nowoczesnością – szerokie, płaskie profile ustawione pionowo przywodzą na myśl płot ze sztachet we współczesnej odsłonie. Dzięki technologii CNC Kwarc został wzbogacony o wzory wycięte za pomocą lasera i umieszczone na przęsłach, furtce oraz bramie.

Pierwszym etapem tworzenia ogrodzenia Kwarc CNC jest wybór przez klienta gotowego wzoru z dostępnych w katalogu możliwości. Następnie dział projektowy przygotuje wizualizację ogrodzenia, która jest przesyłana inwestorowi do ostatecznej akceptacji. W kolejnym etapie wzór w 3D zostaje wprowadzony do programu maszyny i ogrodzenie powstaje w wyniku obróbki laserowej.

ogrodzenie

Jedno ogrodzenie, wiele zalet

Ogrodzenie wykonane w oparciu o proces CNC (w jego skład wchodzą przęsła, furtka i dwa rodzaje bramy), oprócz tego, że pełni funkcję ochronną posiada też wizualne walory, które mogą być całkowicie unikatowe i doskonale podkreślą wizualne walory posesji oraz domu. Stąd właśnie bierze się przewaga tego rodzaju ogrodzenia nad modelami klasycznymi. A to nie jedyna jego zaleta.

Kwarc CNC jest zabezpieczony antykorozyjnie, co gwarantuje utrzymanie idealnego stanu ogrodzenia przez wiele lat. Ogrodzenie cechuje też sztywna, zwarta konstrukcja. Uzyskano ją dzięki przeprofilowaniu pionowemu zastosowanemu w celu wyeliminowania falowania oraz usztywnieniu krawędzi za pomocą równoległych, podwójnych profili.

Dzięki temu, że Kwarc CNC stanowi połączenie elementów tworzonych indywidualnie z rozwiązaniem systemowym koszt jego wytworzenia jest niższy niż w przypadku ogrodzeń powstających od A do Z według wytycznych klienta. Jest to także ogrodzenie proste w montażu o szerokim spektrum możliwych zastosowań – sprawdzi się zarówno przed domem, jak i przed placówkami oświatowymi czy zakładami produkcyjnymi, ponieważ wycięte wzory mogą w obrazowy sposób nawiązywać do funkcji danych obiektów.

ogrodzenie

ogrodzenie

Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe z siedzibą w Trzebnicy to jeden z czołowych producentów nowoczesnych i trwałych systemów ogrodzeniowych w Polsce. Firma specjalizuje się w produkcji takich wyrobów jak: nowoczesne ogrodzenia frontowe, modułowe ogrodzenia frontowe, lampy LED, Centerbox, panele ogrodzeniowe, siatki ogrodzeniowe, słupki, akcesoria oraz bramy i furtki. Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe istnieje na rynku od 1988 r. i jest firmą ze 100% polskim kapitałem.

www.plast-met.pl

[PR] Foto: Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe