Poradnik świąteczny, czyli 5 sposobów jak kupować prezenty bez nerwów

Święta coraz bliżej, a w związku z tym w sklepach rozpoczyna się coroczny szał zakupów. Tłumy w centrach handlowych, długie kolejki i godziny spędzane na wyborze prezentów nie są najlepszą formą spędzania czasu. Jak zatem tego uniknąć, a jednocześnie zadowolić osoby obdarowane? Przedstawiamy 5 porad jak kupować prezenty bez nerwów!

jak-kupowac-prezenty

  1. OKREŚL BUDŻET

Zanim rozpoczniesz zakupy warto ustalić budżet, na jaki możesz pozwolić sobie kupując świąteczne prezenty. Taki sposób jest przydatny w szczególności dla osób, które mają liczną rodzinę i grono znajomych, z którymi wymieniają się prezentami. Dzięki temu nie wydasz jednorazowo całej pensji na prezenty świąteczne. Dodatkowo kiedy masz zaplanowaną kwotę, łatwiej będzie Ci wybrać odpowiedni prezent również gdy kupujesz przez internet (np. przejażdżka wymarzonym Lamborghini lub skok na bungee). Jeden porządny prezent jest lepszy niż wiele mniejszych, które ostatecznie nic nie wnoszą do życia, a też kosztują.

  1. ZRÓB LISTĘ PREZENTÓW

Przed rozpoczęciem prezentowych poszukiwań warto przygotować sobie listę świątecznych podarunków. Zanim wejdziesz do sklepu lub rozpoczniesz przeszukiwanie stron w internecie będziesz miał sprecyzowane, co chcesz kupić dla konkretnej osoby. Pomocne będzie również przeprowadzenie krótkiego śledztwa wśród rodziny i znajomych, gdyż może się zdarzyć, że akurat potrzebują konkretnej rzeczy, a Ty będziesz miał „problem” wymyślania prezentu z głowy. Dzięki temu zakupy zajmą Ci mniej czasu oraz nerwów, a Twoje prezenty z pewnością będą trafione.

  1. ZACZNIJ GROMADZIĆ PREZENTY WCZEŚNIEJ

Skończ z czekaniem na ostatnią chwilę i zacznij kupować prezenty kilka miesięcy przed świętami. Dzięki temu unikniesz tłoku w centrach handlowych i prawdopodobnie uda Ci się skorzystać z wielu akcji rabatowych, które pojawiają się jeszcze przed świętami, jak np. Black Friday. Dodatkowo będziesz miał czas zastanowić się jaki konkretnie podarunek spodoba się danej osobie, dzięki czemu unikniesz prezentowej wpadki. Są osoby, które już w wakacje przygotowują prezenty świąteczne, kiedy jest najwięcej promocji. Zakupy w pośpiechu są często nieprzemyślane i taki podarek, może niekoniecznie podobać się Twoim bliskim. Dlatego warto przygotować się wcześniej, bez stresu i pośpiechu, którego i tak tuż przed świętami masz sporo.

  1. POSTAW NA INTERNET

W dzisiejszych czasach potęga internetu sprawia, że nie trzeba wcale chodzić po sklepach godzinami, by znaleźć super prezent. Wystarczy, że włączysz komputer i przejrzysz kilka pierwszych stron w przeglądarce, w której aż roi się od pomysłów świątecznych. Takie rozwiązanie jest idealne dla osób zapracowanych, które nie mają czasu chodzić po centrach handlowych.

– Nasi klienci cenią sobie wygodę, a dzięki szeregowi filtrów i wpisaniu odpowiednich haseł do wyszukiwarki, które nakierowują na konkretną ofertę, szukanie prezentu jest prostsze niż się wydaje. Wystarczy wejść na www.superprezenty.pl, wybrać odpowiednią kategorię oraz lokalizację, gdzie będzie wykorzystywana usługa oraz kupić voucher. Oferujemy ponad 2 tysiące usług, ale dzięki sprecyzowaniu zainteresowań oraz okazji do wręczenia prezentu wyszukujemy kilkanaście konkretnych, które odpowiadają wyborom danego klienta. Dodatkową zaletą jest to, iż voucher można otrzymać w różnej formie: w postaci wydrukowanego samodzielnie kuponu od razu po jego kupieniu lub zamówienia i otrzymania go w pięknym opakowaniu. Pierwsze rozwiązanie jest  idealne  dla osób, które z braku czasu na ostatnią chwilę kupują prezenty i w tym przypadku samodzielne wydrukowanie go na domowej drukarce zajmuje dosłownie parę sekund.  Ten drugi sposób jest często wybierany w okresie przedświątecznym – mówi Agnieszka Wrońska, marketing manager firmy Super Prezenty.

Dzięki takim zakupom oszczędzisz czas, a także energię, którą zużyłbyś podczas „biegania” po sklepach oraz unikniesz manipulacji ekspedientów, którzy na siłę próbują sprzedać Ci konkretny towar. Dodatkowo takie zakupy są wygodniejsze – wystarczy, że usiądziesz w fotelu, wybierzesz odpowiedni prezent przez internet i zakupy zrobione! Takie podarunki są także o wiele bardziej spersonalizowane, więc na pewno ucieszą Twoich bliskich.

  1. WYBIERZ PREZENTY W POSTACI PRZEŻYĆ

Tradycyjne prezenty są coraz częściej wypierane przez te w postaci przeżyć. Idąc za tym trendem warto na tegoroczne święta sprezentować voucher na przeróżne usługi, od masaży czekoladą poprzez jazdę super szybkim samochodem, weekend w hotelu czy lot balonem. Efektem takiego podarunku będą piękne wspomnienia, które będzie miała osoba obdarowana, zamiast kolejnej materialnej rzeczy, którą schowa do szafy. Uniwersalnym prezentem są sety na przeżycia, które zawierają kilkadziesiąt tematycznych ofert i gwarantują satysfakcję u obu stron. Takie rozwiązanie pozwala wybrać samodzielnie osobie obdarowanej usługę, która spodoba się jej z wielu dostępnych w zestawie, a Ty będziesz pewny, że skorzysta z otrzymanego podarunku.

– Prezent w postaci przeżycia to nie tylko zaskoczenie z jego otrzymania, ale przede wszystkim ogromna  radość z realizacji. Jeśli znamy zainteresowania obdarowywanej osoby jeszcze łatwiej będzie nam dobrać idealną usługę. Jeśli nie, polecamy nasze super zestawy, m.in. Super Przyjemności, Super Emocje czy Wielka Ucieczka, w których do wyboru jest mnóstwo różnorodnych usług– dodaje Agnieszka Wrońska z firmy Super Prezenty.

Święta to magiczny czas, który należy celebrować z najbliższymi. Zamiast nerwowych przygotowań, biegania w poszukiwaniu prezentów, ciesz się świątecznymi dniami stosując się do 5 powyższych porad. Dzięki nim nareszcie się zrelaksujesz i nie będziesz martwić się o gwiazdkowe podarunki.

[PR]