Ogrzewanie elektryczne w nowoczesnych budynkach

Zmiany, jakie zachodzą w budownictwie, powodują, że budynki mają coraz wyższy poziom izolacji termicznej. Takie wykonanie ścian pozwala na oszczędzanie na kosztach ogrzewania przez niski poziom strat ciepła.

ogrzewanie-elektryczne

Obiekty takie są szczelne i nie wymagają dużej mocy urządzeń grzewczych.

Efektywne ogrzewanie elektryczne

Takie cechy nowych budynków pozwalają stosować ogrzewanie elektryczne. Jest one dostępne w dowolnym momencie i tworzy ciepło tylko w miejscach, gdzie montowane są promienniki. To pozwala na stworzenie stref ciepła w pomieszczeniach, które są użytkowane. Przez to, że budynki wykonywane są z nowoczesnych materiałów, nie ma potrzeby stałego dogrzewania obiektu. W momencie obniżenia ustalonej temperatury minimalnej promienniki elektryczne generują ciepło. Pozwala to na ograniczenie kosztów energii do minimum. Takie instalacje nie mają strat związanych z przesyłaniem czynnika grzewczego tak jak dzieje się to w instalacjach centralnego ogrzewania. Dodatkowo można podgrzewać, tylko określone powierzchnie stosując promienniki podczerwieni.

W razie konieczności można programować system tak, aby korzystał on z tańszych taryf dostawcy prądu i wykonywał grzanie w określonych godzinach. Możliwość programowania parametrów instalacji ułatwia dopasowanie optymalnej temperatury do oczekiwań użytkownika.

Uproszczony montaż elektrycznych urządzeń grzewczych

Ogrzewanie za pomocą Promienników elektrycznych nie wymaga rozprowadzania po budynku kosztownych instalacji rozprowadzających centralne ogrzewanie. Takie promienniki montuje się tylko w miejscach, gdzie są niezbędne i będą maksymalnie wykorzystane. Brak kłopotliwych instalacji dodatkowych obniża koszty realizacji takich projektów. Ogrzewanie wykonane z użyciem promienników nie stwarza zagrożeń związanych z ciśnieniem płynu w układzie grzewczym. Jest odporne na zamarzanie, więc idealnie sprawdza się w obiektach używanych okresowo lub tam, gdzie domownicy są sporadycznie. Wysoka wydajność instalacji zmniejsza koszty ogrzewania. Całe ciepło jest wytwarzane w pomieszczeniu, bez jakie strat generują tradycyjne grzejniki. To prosty i szybki sposób na modernizację obiektu na potrzeby użytkowe takie jak biura i poddasza mieszkalne. Nie musimy również w takim wypadku wykonywać kosztownych podłączeń do sieci centralnego ogrzewania.