Odkurzacze centralne – wygodne sprzątanie

Remontujesz lub budujesz dom? A może masz duże mieszkanie? Pewnie tak, skoro znalazłeś się na tej stronie. Zapewne cieszy Cię fakt, że do dyspozycji masz lub będziesz miał kilkadziesiąt czy kilkaset metrów kwadratowych przestrzeni.

odkurzacz-centralny

To daje duże możliwości i sporą swobodę aranżacji. Ale niestety – wiąże się także ze sprzątaniem. Nie ma co się jednak martwić. Z pomocą przychodzą nam systemy odkurzaczy centralnych, które każdego dnia usprawniają porządki rodzinom na całym świecie.

Co to takiego?

System centralnego odkurzania to najprościej mówiąc odkurzacz, którego nie musisz nosić ani męczyć i irytować się jego rozwijaniem i zwijaniem. Jego najważniejszym elementem (odpowiadającym korpusowi zwykłego odkurzacza) jest jednostka centralna, którą zainstalować możesz np. w garażu, piwnicy czy kotłowni, dlatego nie będzie Ci ona przeszkadzać podczas codziennych obowiązków. W najprostszej wersji takie urządzenie mieści w sobie silnik z turbiną, separator zanieczyszczeń oraz zbiornik (odpowiadający workowi tradycyjnego odkurzacza). W wersji modułowej (split) silnik i zbiornik to dwa oddzielne elementy, dzięki czemu separator oraz zbiornik mogą być większe. Do jednostki centralnej podłączone są rury ukryte w ścianach lub podłodze. Prowadzą one do gniazd ssących, do których podłącza się wąż. Optymalnym rozwiązaniem jest posiadanie jednego takiego gniazda na każdej kondygnacji. Pod względem estetyki gniazdo takie niewiele różni się np. od popularnego kontaktu i nie zwróci niczyjej uwagi.

Dlaczego warto?

Odkurzacze centralne cenione są przede wszystkim za wygodę użytkowania oraz bardzo niski poziom generowanego hałasu. Pomimo może nie najniższych początkowych kosztów wymieniane są wśród budujących jako jedno z najbardziej praktycznych udogodnień. Wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów i zwracając uwagę na kwestie funkcjonalności urządzeń sprzątających, producenci tacy jak Cyclo Vac prześcigają się w konstruowaniu coraz lepszych rozwiązań. Jednym z nich na pewno jest system Retraflex, czyli technologia pozwalająca ukryć w ścianie nawet do 18 metrów węża, z którego możemy skorzystać w dowolnym momencie. Dzięki tej możliwości zapomnisz o przenoszeniu węży między piętrami czy chowaniu ich po szafach, zaś odkurzanie stanie się prostsze i przyjemniejsze niż dotychczas.