Odbiór elektrośmieci – pozbądź się wszystkich zalegających odpadów w bezpieczny i legalny sposób

Z roku na rok wzrasta ilość odpadów elektronicznych wytwarzanych na całym świecie. Szacuje się, że każdy z nas produkuje ich rocznie około 15,6 kg. Jest to ogromna ilość, która niestety sama nie zniknie. Dlatego w przypadku elektrośmieci konieczne jest zadbanie o właściwą utylizację i recykling.

elektrosmieci

Co kategoryzuje się jako elektrośmieci? Co nadaje się na zbiórkę odpadów elektrycznych?

Sprzęt AGD; komputery i podzespoły komputerowe; telefony komórkowe i inne małe urządzenia; telewizory czy monitory; kable elektryczne, baterie i akumulatory; lampy zawierające rtęć – świetlówki (energooszczędne) oraz żarówki, tonery i wkłady atramentowe z drukarek i kopiarek.

Powyższa lista to najpopularniejsze rzeczy, które często trafiają na śmietnik, a nie powinny. Małe gabaryty nie powinny nas skłaniać do lekceważenia problemu. Wszystkie nieużywane lub nienadające się do użytku urządzenia elektryczne, które zostały wycofane z użytku powinny być poddane prawidłowej utylizacji. Zawierają one wiele szkodliwych substancji, które mogą powodować poważne szkody dla środowiska i zdrowia. Prędzej czy później dojdzie do ich rozkładu, co spowoduje uwolnienie się kadmu, ołowiu, rtęci, bromu oraz innych toksycznych związków.

Zbiórka odpadów jest konieczna ze względów prawnych

Zbiórka odpadów elektrycznych to konieczność, ponieważ takie odpady zgodnie z prawem, nie powinny być wyrzucane wraz ze zwykłymi odpadami komunalnymi – muszą być segregowane, a następnie utylizowane w taki sposób, aby nie szkodziły środowisku.

Jeśli chodzi o stolicę, zająć tym może się za nas firma, która oferuje odbiór elektrośmieci na terenie Warszawy.

Wystarczy jeden telefon, aby usunąć dowolnej wielkości elektrośmieci. Niezależnie czy mowa o lodówce, pralce czy aparaturze medycznej, jeszcze tego samego dnia na miejscu powinien pojawić się samochód, który za opłatą odbierze i przetransportuje niepotrzebne rzeczy. Usługi są dostępne zarówno dla osób prywatnych, instytucji publicznych oraz firm, które potrzebują cyklicznej utylizacji.

Odbiór odpadów elektronicznych ważnym elementem polityki ochrony środowiska

Utylizacja elektrośmieci jest ważnym elementem polityki ochrony środowiska. Elektroodpady można pozostawić w punktach do tego przeznaczonych lub powierzyć firmom specjalizującym się w ich odbiorze i zagospodarowaniu. Firmy w stolicy świadczą kompleksowe usługi w tym zakresie. Czas, jaki jest potrzebny na rozkład takich rzeczy mógłby wynosić nawet do kilkuset lat. To znaczący problem mając na uwadze związki, jakie są w tym procesie uwalniane.

[Materiał zewnętrzny]