Od czego zacząć naukę gry na pianinie?

Mówi się, że naukę gry na pianinie powinno rozpoczynać się w młodym wieku. Rzeczywiście, dzieci bardzo dobrze przyswajają wiedzę, także muzyczną. Ich mózg jest niezwykle plastyczny, dzięki czemu chłonie nowe wiadomości niczym gąbka. Niemniej jednak często spotykamy się z sytuacją, gdy naukę gry na instrumencie rozpoczynają osoby dorosłe, które najczęściej charakteryzuje ogromny zapał do pracy. Aby nauka gry na pianinie była efektywna, zarówno dzieci, jak i dorośli potrzebują dobrych materiałów edukacyjnych.

pianino

Od czego zacząć?

Nauka gry na pianinie powinna być zapoczątkowana poprzez dokładne zapoznanie się z nutami oraz ich układem na pięciolinii. Następnie warto poznać układ klawiszy na pianinie – bez tego trudno będzie pójść dalej. Podczas nauki gry na pianinie dobrze jest posiłkować się specjalistycznymi książkami, które wydane zostały przez doświadczonych muzyków. Inne pozycje dedykowane są dzieciom (często znajdują się w nich ciekawe obrazki czy przemawiające do najmłodszych porównania), inne zaś dorosłym. Osoby, które wcześniej miały już jakiś kontakt ze światem muzyki i mają dobrze opanowane podstawy, mogą od razu skorzystać z książek do nauki gry na pianinie, które dedykowane są uczniom na wyższych poziomach zaawansowania. Zazwyczaj na tym etapie korzystamy już z pomocy nauczyciela, który obserwuje nasze postępy i nakierowuje nas na właściwe tory. Warto więc poprosić o poradę dotyczącą tego, jakie materiały do nauki wybrać. Jedna czy dwie lekcje w tygodniu pod okiem doświadczonego pedagoga niewiele nam dadzą, jeśli nie będzie praktykować gry we własnym zakresie, w domu.

Gdzie kupić dobre materiały do nauki?

Obecnie nauka gry na pianinie staje się niezwykle prosta – wszystko dlatego, że dysponujemy odpowiednimi materiałami edukacyjnymi, które dodatkowo są dla nas łatwo dostępne. Gdzie możemy je zakupić? Przede wszystkim w dedykowanych, muzycznych księgarniach. W zwykłych sklepach z książkami niestety, nie znajdziemy interesujących nas, specjalistycznych pozycji. Nie zawsze jednak księgarnia stacjonarna znajduje się w naszym mieście – na szczęście nie oznacza to, że musimy rezygnować z dobrej jakości materiałów edukacyjnych do nauki gry na pianinie. Wręcz przeciwnie – godne polecenia pozycje znajdziemy w księgarni internetowej. W jej ofercie dostępne są materiały zarówno dla osób początkujących, jak i dla uczniów na wyższych poziomach zaawansowania. Dzięki szybkiej przesyłce możemy otrzymać zamówienie w kilka dni, dzięki czemu w krótkim czasie będziemy mieli dostęp do wysokiej jakości materiałów edukacyjnych.