Nowy wymiar ogrzewania – pompy ciepła na celowniku

Są tanie w eksploatacji, wysoce niezawodne i nie wymagają nakładu siły by je skutecznie obsługiwać. Do tego zaliczane są również do bardzo ekologicznych i ekonomicznych zarazem systemów grzewczych. O czym mowa? O pompach ciepła cieszących się rosnącym zainteresowaniem. Warto poznać je bliżej.

grupaeneco

Ciepło pobierane z natury

Skuteczne uniezależnienie się od drożejących paliw kopalnych, a przy tym maksymalne wykorzystanie ciepła pochodzącego z nieprzebranych i odnawialnych źródeł natury. To właśnie kryje się w ogrzewaniu pompą ciepła, potrafiącą już nawet z 1 kWh energii elektrycznej wytworzyć nawet 5 kWh energii cieplnej. To wszystko zaś jest na wyciągnięcie ręki dla tych inwestorów, których zaliczyć można do grupy naprawdę świadomych i interesujących się najnowszymi dokonaniami nowoczesnej technologii. Ekonomiczne pompy ciepła to urządzenia grzewcze z rodziny tych, które pozwalają na wytworzenie nawet 80% energii cieplnej właśnie z natury. Oczywistym pozostaje więc to, że przy montażu pompy ciepła oszczędności w kosztach za ogrzewanie liczyć będzie można w naprawdę wysokich kwotach.

Nowoczesne systemy grzewcze i ich zalety

Ogrzewanie pompą ciepła nieść będzie za sobą głównie wiele korzyści. Wśród tych z pewnością na wyróżnienie zasługują duża wielofunkcyjność pompy – ta bowiem może zarówno efektywnie grzać zimą, jak i przynosić niezbędne ukojenie, chłodząc podczas wyjątkowo upalnych dni. Do tego na plus działać będzie także wysoka bezobsługowość pompy ciepła – ta bowiem, optymalnie zaprogramowana, pozostaje urządzeniem całkowicie bezobsługowym. Jeśli do tego wszystkiego dodamy także bezproblemowy montaż pompy oraz maksymalny poziom gwarantowanego przez nią bezpieczeństwa użytkowania – nie trzeba dodawać absolutnie nic więcej.

Gwarancja zwrotu kosztów inwestycyjnych

Nowoczesne systemy grzewcze takie jak pompy ciepła wiążą się ze sporym kosztem inwestycyjnym, ten jednak zwraca się najczęściej już w pierwszych kilku latach użytkowania. Zdecydowanie niższe rachunki za ogrzewanie w sezonie grzewczym są na wagę złota – warto je wdrożyć we własnym domu.