Nowoczesne meble w aranżacji retro

Zamiłowanie do odtwarzania czasów dawno już minionych, tkwi wciąż w wielu inwestorach. Ci pragną wprowadzić do swoich wnętrz mieszkalnych klimat rodem z dawnych lat, ale tez nieco wzbogacić tę planowaną, klimatyczną zresztą, aranżację. Sprawdziliśmy jak komponować się będą we wnętrzu retro meble nowoczesne. I musimy to przyznać – efekt pozytywnie nas zaskoczył!

pol_pl_krzeslo-wicker-213_2

Midcentury modern w wersji współczesnej

Styl retro dla wielu kojarzy się głównie z pewną landrynkowatością i zdecydowaną dominacją obłych kształtów. To także styl pełen dekoracyjności i luksusu, ale jednocześnie bardzo przytulny i miły do przebywania w jego wnętrzu. Nowoczesne meble w stylu retro sprawdzić się mogą jednak doskonale – bo kto powiedział, że pragnąc mieszkać we wnętrzu w stylu retro, musimy korzystać wyłącznie z mebli naszych dziadków? Nic bardziej mylnego!

Cenne drewno fundamentem

Nowoczesne meble do wnętrz w dawnym stylu powinny być przede wszystkim wykonane z wysokiej jakości naturalnego drewna. Dobrze, jeśli barwa drewna jest raczej ciemna – ta jasna nie sprawdzi się w stylu retro. Formy mebli nowoczesnych mają być maksymalnie proste i pozbawione dekoracyjności, a zarazem również wyjątkowo masywne. Tak, by patrząc na meble można było stwierdzić z całą pewnością – oto mamy przykład solidnego mebla na lata.

Zaokrąglone kształty mebli – czy to stołów, komód, szaf, krzeseł, czy też stolików kawowych – to punkt obowiązkowy w kreacji meblowego sukcesu w stylu retro. Z pewnością więc takich właśnie mebli warto szukać w dobrych salonach meblowych.

Kolory natury górą

Nowoczesne meble mają zachwycać naturalnością – trzeba więc stawiać na ciemny odcień drewna, tkaniny obiciowe w odcieniach łagodnych brązów lub soczystej, butelkowej zieleni. To propozycja adresowana głównie do zestawów mebli wypoczynkowych, które nadawać będą salonowym wnętrzom pożądanego klimatu elegancji i luksusu. Designerska sofa i fotel bujany to meble z grupy salonowych „must have”. Niech królują więc w naszym domu przez długie lata – nawet i do końca świata.