Nowe zmywarki do zabudowy od marki Hotpoint

Wrzesień br. okazał się miesiącem wprowadzeń nowości przez markę Hotpoint. Po nowych zmywarkach wolnostojących na rynku pojawiły się 2 kolejne modele zmywarek – tym razem do zabudowy. Urządzenia są oszczędne, a przy tym eleganckie i wygodne w użyciu. Zastosowano w nich wiele funkcjonalnych technologii, m.in. Zone Wash 3D, Active Oxygen, silnik inwerterowy czy wyświetlacz tekstowy, dzięki którym mogą stać się superbohaterami w naszych kuchniach.

zmywarka do zabudowy

Oszczędnie i efektywnie

Pierwszym modelem, na który warto zwrócić uwagę jest HIO 3T132 W O – zmywarka do zabudowy o klasie energetycznej A+++ i szerokości 60 cm. Wykorzystuje ona 9l wody na jeden cykl zmywania, mogąc pomieścić aż 14 kompletów naczyń. Do naszej dyspozycji pozostaje 9 programów – m.in. program Eco czy Intensywny, które pozwolą osiągnąć optymalne efekty zmywania w zależności od naszych potrzeb (zasobów czasowych czy ilości i rodzaju zabrudzonych naczyń). Na uwagę zasługuje również obecność programu samoczyszczącego, który już w 50 minut usunie drobnoustroje obecne wewnątrz zmywarki, a także zagwarantuje doskonałą dezynfekcję. Co więcej, praca zmywarki jest bardzo cicha – na poziomie 42dBA. Sprawdzi się ona świetnie nawet w przypadku nocnego zmywania (program nocny obniża głośność pracy urządzenia do 41dBA), a dzięki opcji opóźnienia startu do 12h możemy ustawić rozpoczęcie pracy sprzętu na konkretną godzinę. Ponadto, zmywarkę wyróżnia obecność opatentowanej przez markę Hotpoint technologii Active Oxygen, która usuwa aż do 70% nieprzyjemnych zapachów oraz do 90% bakterii. Umożliwia to obecność Ozonu, wytwarzanego za pomocą generatora umieszczonego na wewnętrznej stronie drzwi zmywarki, który działa bakteriobójczo. Dodatkowo, Active Oxygen wyłączy się automatycznie po 24 godzinach lub gdy uruchomimy zmywanie, a przy tym nie wymaga wymiany, czyszczenia czy uzupełniania i zużywa zaledwie 1W energii na godzinę pracy.

Ciekawy design i wykończenie

Drugim wprowadzonym modelem jest HIP 4O23 WGTL. To również szeroka zmywarka (60 cm) do zabudowy. Urządzenie o klasie energetycznej A++ zużywa 9,5l wody na jeden cykl zmywania, mogąc zmyć na raz 14 kompletów. Średni poziom głośności pracy urządzenia to 43dBA. Dodatkowo efektownym wyróżnikiem zmywarki jest LED-owe oświetlenie wnętrza, które znacząco ułatwia jej załadunek i rozładunek, nadając jednocześnie nowoczesnego wyglądu. Estetycznym udogodnieniem jest także tekstowy wyświetlacz, który w czytelny sposób pokazuje informacje o stopniu zaawansowania procesu zmywania, np. czas pozostały do zakończenia pracy urządzenia. Wśród dostępnych programów znajdziemy dedykowany cykl Glass Care do najefektowniejszego zmywania i suszenia kieliszków przy wykorzystaniu dodatkowych akcesoriów kosza. W tym modelu znajdziemy także elastyczny kosz, który z łatwością pozwoli pomieścić dodatkowe naczynia – dzięki czemu będziemy mogli umyć kilka „nadprogramowych” filiżanek, sztućców czy innych akcesoriów kuchennych.

Nowoczesne technologie – funkcjonalne rozwiązania

W nowych modelach do zabudowy znajdziemy technologie takie jak Zone Wash 3D czy silnik inwerterowy. Dzięki funkcji Zone Wash 3D mamy szansę na indywidualne rozdysponowanie energii i efektywności zmywania w wybranych koszach – w zależności od aktualnych potrzeb. W ten sposób możemy zaoszczędzić do 40% energii lub zwiększyć intensywność zmywania, również o 40%, w wybranym koszu. Ponadto, zastosowany w zmywarkach Hotpoint silnik inwerterowy pozwoli kontrolować parametry cyklu zmywania (np. temperaturę wody, ciśnienie), odpowiednio dobierając je w zależności od ilości naczyń czy stopnia ich zabrudzenia. Sposób działania silnika pozwala tez na redukcję wibracji, co ma znaczący wpływ na optymalizację wydajności energetycznej oraz głośność pracy urządzenia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.hotpoint.pl

[PR]