Naturalne drewno niezmiennie w czołówce trendów wnętrzarskich

Spędzanie znacznej ilości czasu w domu przyniosło zupełnie nowe preferencje i zachęciło do modyfikacji przestrzeni w których dotychczas przebywaliśmy.

naturalne-drewno

Świat zmienia się dynamicznie i równie sprawnie pojawiają się modyfikacje w obszarze designu. Mimo znacznego kryzysu gospodarczego, to właśnie branża projektowa ma się dobrze, zmienia swoje oblicze oraz przede wszystkim rozwija się. Wszystko po to, by sprostać coraz to świeższym oczekiwaniom wobec przestrzeni w których przebywamy. Niezmiennie jednak to elementy z naturalnego drewna wiodą prym w urządzaniu wnętrz domów i mieszkań.

Otwartość przestrzeni

Podobnie jak w roku ubiegłym, nieustannie chcemy czuć się bezpiecznie, komfortowo i blisko natury. W designie królują więc miękkie formy, naturalne kolory i powrót do form art – deco. Przede wszystkim coraz więcej ludzi skłania się ku otwartym przestrzeniom, które urządzą w przytulnym stylu. W tym wypadku warto więc zaznaczyć, że dopełnieniem takich pomieszczeń stanie się bez wątpienia drewniana podłoga na którą decyduje się coraz więcej inwestorów – Dębowe podłogi nieustannie cieszą się sporym zainteresowaniem klientów. Odbiorcy decydują się już nie tylko na klasyczne deski ale przede wszystkim na ponadczasową jodełkę, a także kasetony. W przypadku barw podłóg prym wiodą kolory naturalne. Sporym zainteresowaniem w zeszłym roku cieszyła się nasza nowość – kolor Ivisible, jasny i delikatny – opowiada Sebastian Kos, ekspert marki Chapel Parket.

Otwarte przestrzenie sprzyjają też celebracji spędzania wspólnie czasu. W zasadzie kuchnia otwarta na salon staje się już powszechnym rozwiązaniem we wnętrzach a płynne przejścia między drewnianą podłogą a strefą kuchenną są efektowne i idealnie ze sobą współgrają. – W wielu projektach, w których wykorzystywane są podłogi Chapel Parket występują w połączeniu z innymi elementami wystroju. Dodając tym samym przestrzeniom klimatu oraz ciepła, bowiem właśnie takie wrażenie towarzyszy elementom z naturalnego drewna – podkreśla Sebastian Kos.

Minimalizm połączeniem z naturą

W tym roku połączymy się z naturą poprzez minimalizm organiczny. Wyzbycie się przedmiotów, które mogą nas oddalać od natury oraz zachowanie tych, które wprowadzą ukojenie i spokój to tegoroczny „must have”! Przebywanie bowiem w otoczeniu naturalnych materiałów sprzyja naszemu nastrojowi, jest relaksujące i poprawia nastrój. Aby taki efekt zachować na lata warto postawić na wysokiej klasy drewnianą podłogę. W końcu to ona jest oparciem (dosłownie) całego domu i elementem, który zarówno bardzo dobrze współgra z wyposażeniem wnętrz, jak również świetnie działa solo. Opcji jest naprawdę wiele.

 W przypadku Chapel Parket możliwości na jakie zdecydują się inwestorzy są naprawdę imponujące. Realizujemy także ponadstandardowe zamówienia, takie jak kasetony w dwóch różnych wybarwieniach, czy elementy w nietypowych rozmiarach. Biorąc to pod uwagę można powiedzieć, że liczba dostępnych opcji jest w zasadzie nieograniczona. Utrudnieniem w realizacji nieszablonowych zamówień mogą być właściwie tylko kwestie natury technicznej i te, wynikające z właściwości samego drewna. Wszystkie podłogi Chapel Parket są tworzone z europejskiego dębu, jak widać daje on ogromne możliwości – opowiada S. Kos.

[PR]