Najpopularniejsze rodzaje bram garażowych w Polsce

Na naszym rynku mamy do czynienia z różnymi rodzajami bram.

brama-garazowa

Są to między innymi bramy garażowe: segmentowe, rolowane, rozwierane oraz uchylne. Różnica pomiędzy tymi bramami wynika przede wszystkim z ich budowy oraz dominującej funkcji, m.in. zatrzymywanie ciepła. W niniejszym tekście przedstawimy krótką charakterystykę każdej z wymienionych bram.

Bramy uchylne – łatwe, bezproblemowe otwieranie

Pierwszym rodzajem bramy, którą chcemy scharakteryzować jest brama uchylna. Ten rodzaj bramy jest oparty na prostej konstrukcji. Bramę bez trudu można podnosić i przesuwać, ponieważ została wyposażona w sprężyny, które ułatwiają jej podnoszenie oraz opuszczanie. Dzięki temu jest szczególnie polecana osobom, które często muszą otwierać swój garaż. Jego otwarcie nie będzie już stanowiło dla Was problemu! Na polskim rynku można spotkać wielu producentów tego rodzaju produktów. Tworzeniem i sprzedażą bram zajmuje się między innymi bramy Wiśniowski. Miejmy jednak świadomość, że ten typ bram nie zabezpiecza nas przed zimnem tak jak może zrobić to pierwszy wspomniany na początku artykułu rodzaj bramy.

Bramy rolowane – działają jak roleta

Bardzo ciekawym rodzajem bramy garażowej, jest brama rolowana. Rozsuwa i zasuwa się ją jak roletę w oknie. Tego rodzaju bramy wyposażone są także w napęd elektryczny, dzięki któremu można łatwo je rozsuwać i przesuwać. Nie zajmują wiele miejsca i są dosyć wygodne w obsłudze.

Bramy rozwieralne – klasyczne otwieranie

Ten rodzaj bramy otwiera się w klasyczny sposób na boki. Mówi się, że to najstarszy typ bram. Obecnie coraz trudniej zakupić tego rodzaju bramy w zwykłym sklepie i zwykle trzeba zamawiać je u odpowiedniego rzemieślnika, który wykona ją dla nas.

Bramy segmentowe – wprowadź komfort do garażu

Mówi się, że to właśnie ten rodzaj bramy daje największy komfort pracy w garażu. Wszystko dlatego, że tego typu bramy zatrzymują dźwięk, tak że hałas nie wpada do garażu ani z niego nie wypada. Co więcej, bramy segmentowe potrafią zatrzymać ciepło w garażu. Dlatego są szczególnie polecane tym osobom, które lubią przebywać w cieple i nie marznąć podczas pracy. Z tego względu takie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w różnego rodzaju warsztatach, gdzie pracuje się bez względu na porę roku czy też godzinę.