Metal i szkło – styl nowoczesny we wnętrzach

Prostym sposobem na styl nowoczesny we wnętrzu jest wybór materiałów, które z nim się kojarzą. Metal i szkło należą do tej grupy.

slusarstwo-artystyczne

Zarówno metal, jak i szkło, to materiały pod względem wizualnym lekkie i chłodne. Lekkie i nieco chłodne są także nowoczesne aranżacje. Najlepsze będą proste formy konstrukcji z nich wykonanych, bo prostota to cecha stylu nowoczesnego. Mogą być jednak pomysłowe czy ekstrawaganckie.

Konstrukcje metalowe w domu

W domu i w dwupoziomowym mieszkaniu potrzebne są schody. Wykonuje się je z różnych materiałów. Metal to dobra propozycja, jeśli chodzi o chłodny, nowoczesny klimat wnętrza. We wnętrzach mogą się znaleźć i inne konstrukcje metalowe np. ażurowe ścianki między różnymi strefami. Nowoczesny styl to otwarta przestrzeń, ale często na różne sposoby oddziela się strefy o różnym przeznaczeniu. Nowoczesny wystrój podkreślą metalowe regały. Kowalstwo i ślusarstwo artystyczne to możliwość wykonania różnych misternych, ozdobnych prac. Jednak przy wyborze stylu nowoczesnego konieczna jest prostota i takie mają być metalowe konstrukcje oraz meble.

Szklana balustrada przy schodach

Przy schodach powinna znajdować się balustrada. Jest potrzebna, by zapewnić bezpieczeństwo. Chroni przed upadkiem ze schodów. Rolą jej jest także zdobienie przestrzeni.  W nowoczesnych wnętrzach doskonale prezentują się szklane balustrady, ponieważ zwiększają ich przestronność. Balustrada jest nieomal niewidoczna. Będzie jednak zdobić i podkreśli spokojny, minimalistyczny styl wnętrza. Jej chłodna elegancja i prostota robią ogromne wrażenie. Balustrada wykonana jest ze szkła hartowanego i posiada solidne mocowanie. Można więc z dużym spokojem wybierać ją do domu czy mieszkania. Warto ją wybrać też na balkon i taras. Choć są to elementy zewnątrz budynku, to balustrada jest widoczna z wewnątrz.

Konstrukcje, meble, elementy z metalu i ze szkła podkreślą nowoczesny styl wnętrza. By go uzyskać, trzeba jeszcze pamiętać o prostocie. Przy schodach ze szklaną balustradą doskonale prezentują się proste meble. Dotyczy to zarówno wypoczynkowych, jak i stolików czy regałów. Inną ważną cechą takiego wystroju jest zadbanie o przestronność wnętrz. Trzeba zachować umiar przy wyborze mebli i ozdób.