Mała kuchnia to nie problem!

Duża, przestronna kuchnia wyposażona w nowoczesne sprzęty to marzenie wielu z nas. Dla wielu osób, ograniczenie stanowi jednak często niewielki metraż. Idealne urządzenia do małej kuchni to takie, które nie zajmują dużo miejsca, a jednocześnie posiadają wiele użytecznych funkcji – jak kuchnie wolnostojące Amica.

amica

Nieduża, ale w rozmiarze XXL

Wyposażenie mieszkania o niedużym metrażu wymaga sprytnych rozwiązań dających dużą swobodę w aranżacji. Amica posiada w swojej ofercie kuchnie wolnostojące o szerokości Wybrane modele nowych zaledwie 50 cm szerokości, które bez trudu zmieszczą się w każdej kuchni. Jednocześnie, pojemność piekarników została powiększona tak, aby maksymalnie wykorzystać ich przestrzeń. Dzięki temu możemy piec w nich kilka blach ciasteczek jednocześnie lub wyjątkowo dużą potrawę np. całego indyka – to szczególnie przydatne, gdy spodziewamy się gości. A co, jeżeli bardzo się spieszymy lub gdy ktoś odwiedzi nas niespodziewanie? Wtedy też bez problemu przygotujemy dla niego gorącą przekąskę – kuchnie Amica wyposażone są w Szybki nagrzew, dzięki czemu rozgrzewają się do temperatury 150°C w zaledwie cztery minuty!

Wygodne przygotowanie kilku potraw umożliwia także płyta grzejna. Ruszty na jej powierzchni mają zwiększoną płaszczyznę roboczą, dzięki czemu bez trudu możemy gotować nawet w kilku dużych garnkach naraz. Urządzeniami można łatwo sterować za pomocą elektronicznego programatora Ta, który pozwala ustawić czas pracy oraz godzinę wyłączenia.

Dzieci w kuchni

Najmłodsi bardzo lubią przyglądać się rosnącym w piekarniku smakołykom. Chłodny front, dzięki zastosowaniu trzech szyb w drzwiach urządzenia, znacząco obniża ich temperaturę podczas pieczenia. Dzięki temu, dzieci nie oparzą się jeśli zaabsorbowane przyłożą dłonie do frontu piekarnika. W specjalne rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo w kuchni została wyposażona także płyta grzejna, która odcina dopływ gazu natychmiast, gdy płomień palnika zgaśnie, uniemożliwiając tym samym jego wyciek.

Łatwe czyszczenie

Każdy, kto choć raz wyszorował własnoręcznie piekarnik wie, jakie to niewdzięczne i męczące zajęcie. Specjalne wkłady katalityczne umieszczone wewnątrz urządzenia zatrzymują bród i tłuszcz powodując, że jest to dużo łatwiejsze. Dzieje się tak ponieważ wkłady, dzięki swojej porowatej powłoce, przyciągają cząsteczki zanieczyszczeń. By je oczyścić wystarczy ustawić pusty piekarnik na temperaturę 250⁰C na około godzinę i gotowe! Wszystkie kuchnie wolnostojące Amica są dodatkowo wyposażone w emalię łatwo czyszczącą Easy Clean, która powoduje, że zabrudzenia nie przylegają do ścianek urządzenia. Spalenizna po pieczeniu lubi osadzać się na bocznych drabinkach, skąd trudno je usunąć. Drabinki w kuchniach Amica można wygodnie wyjąć i umyć – nawet w zmywarce.

Mała przestrzeń to idealne miejsce dla kompaktowych urządzeń. Nowe modele kuchni posiadają wiele użytecznych, ułatwiających gotowanie rozwiązań. Dodatkowo, ich niewielkie rozmiary oraz nowoczesny, elegancki wygląd  sprawiają, że pasują do każdej kuchni.

[PR]