Jakie są rodzaje tapet?

Zazwyczaj remontujemy pokój co 3-5 lat, dlatego tak ważne jest to, żeby przez ten czas ciągle prezentował się odpowiednio. Dlatego szczególnie w niektórych przypadkach powinniśmy zadbać o to, by wybierać elementy, które są całkowicie dostosowane do naszych potrzeb, ale też funkcji, jakie ma spełniać dane pomieszczenie. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym w trakcie wybierania tapety. Właśnie z tego powodu tak istotne jest to, byśmy poznali różne rodzaje tapet, a później zdecydowali się na model, który będzie łączył w sobie funkcjonalność oraz walory estetyczne.

tapety

Rodzaje tapet – na które warto zwrócić uwagę?

Obecnie mamy do wyboru naprawdę wiele różnych rodzajów tapet. Dzięki temu możemy wybrać model dostosowany do danego pomieszczenie, co jest szczególnie istotne w przypadku miejsc, które są narażone na zabrudzenia jak np. kuchnia, salon, jadalnia lub łazienka. Dlatego tak ważne jest to, żebyśmy dokonali rozważnej decyzji. W ten sposób z łatwością będziemy mogli doprowadzić tapetę do idealnego stanu. Jednak musimy też pamiętać o tym, że nie wszystkie modele odznaczają się wysoką jakością. Konieczne jest to, żebyśmy kupowali tapety tylko w sprawdzonych sklepach, gdzie wiadomo jest, że są wykonane z najlepszych materiałów. Właśnie dlatego najlepszych wyborem jest: tapeciarz.pl.

Tapety na flizelinie

Bez wątpienia tapety flizelinowe są obecnie najpopularniejsze. Jednak nie dzieje się tak bez przyczyny. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, że ten rodzaj tapety składa się z dwóch warstw, a do wyboru mamy naprawdę wiele wzorów i kolorów. Poza tym bardzo ważne jest to, że takie modele się bardzo łatwo przykleja, a to za sprawą flizeliny. Wystarczy tylko pomalować ścianę klejem, a później nałożyć tapetę. Zwróćmy też uwagę na fakt, że takie modele można bez problemu malować farbą. W ten sposób bez większych kosztów możemy zmienić wystrój wnętrza.

Tapety papierowe

W tym przypadku musimy bardzo zwracać uwagę na jakość tapety, a przede wszystkim na ilość warstw papieru. Poza tym ważne jest także to, że niektóre tapety papierowe są zmywalne i wodoodporne, możliwe jest też malowanie na nich. Takie modele sprawdzą się idealnie w dziecięcym pokoju lub sypialni, szczególnie dlatego, że ściana, na której nałożona jest tapeta papierowa, może oddychać. Dzięki temu takie rozwiązanie jest odpowiednie dla alergików. Niewątpliwą zaletą, o której powinniśmy też pamiętać, jest fakt, że dostępny jest naprawdę szeroki wybór różnych wariantów kolorystycznych i wzorów tapet papierowych.

Tapety winylowe

Bez wątpienia tapety winylowe sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, w którym potrzebujemy wytrzymałego rozwiązania. Dlatego sprawdzą się idealnie w kuchni, łazience i przedpokoju. Główną zaletą tego rozwiązanie jest odporność na wodę, ścieranie, a także chemiczne środki czystości. Dzięki temu mogą pozostać w niezmienionym stanie przez naprawdę długi czas.