Jakie prezenty poleca Święty Mikołaj i jego ekipa?

To nieprawda, że elfy pracujące w fabryce prezentów Świętego Mikołaja noszą słodkie czapeczki, fikuśne skarpetki i urocze kubraczki. Ich szef wie bowiem, że strój roboczy to jedno z podstawowych narzędzi zapewniających efektywną i wygodną pracę. Sprawdzamy, jakie elementy takiego stroju są szczególnie cenione w mikołajowym zespole i jednocześnie sprawdzają się jako trafione prezenty dla wszystkich fachowców oraz miłośników majsterkowania. Oczywiście tych grzecznych.

odziez-robocza

pasekCały rok wytężonej pracy, w tym jeden wyjątkowy wieczór, podczas którego logistyka musi osiągnąć poziom – w przenośni i dosłownie – podniebny. W takich warunkach nie ma miejsca na błędy i wpadki – tym bardziej tak kompromitujące, jak spadanie spodni. Dlatego każdy w mikołajowym zespole kompletowanie stroju zaczyna od elastycznego paska z solidną metalową sprzączką, przesyłanego przez zaprzyjaźnione elfy ze Szwecji, pracujące w fabryce prezentów Blaklader. Dzięki zastosowaniu połączenia ekstremalnie wytrzymałej CORDURY z miękką, rozciągliwą pianką pasek jest zarówno trwały i stabilny, jak i bardzo wygodny – podczas kucania bądź wykonywania skłonów użytkownik nie odczuwa efektu „rozcinania na pół”. Uniwersalny, czarny kolor oraz elegancki splot sprawiają, że pasek komponuje się z każdym rodzajem stroju – od roboczego, po typowo domowy. Do tego stopnia, że nawet występując w oficjalnych strojach znanych z bajek czy reklam, Mikołaj wraz z elfami zakładają do nich swoje charakterystyczne paski.

skarpetyDrugim elementem stroju roboczego, który Święty Mikołaj stosuje zarówno jako wyposażenie swojego zespołu, jak i praktyczny prezent, są ciepłe, „oddychające” skarpety. Wykonane ze specjalnej mieszanki materiałów, skutecznie ogrzewają stopy gdy trzeba na mrozie załadować sanie i zaprząc do nich renifery. Skarpety te docenią nie tylko majsterkowicze i fachowcy, ale także miłośnicy sportów zimowych – dzięki zastosowaniu nici elastanowej wygodnie dopasowują się do stopy i łydki nie uwierając użytkownika, a mięsista, gruba podeszwa stanowi pewne oparcie dla ciała. Jednocześnie skarpety bardzo skutecznie odprowadzają na zewnątrz nadmiar wilgoci, więc stopa pozostaje sucha i ciepła nawet podczas bardzo intensywnego użytkowania.

Przebojem wśród pracujących dla Świętego Mikołaja elfów są flanelowe koszule, które elfy niejednokrotnie umieszczają w paczkach z prezentami nawet już nie pytając o to szefa – ten bowiem również je uwielbia, zwłaszcza gdy może wreszcie zdjąć słynny czerwony, „pokazowy” płaszcz koszulei wygodnie rozsiąść się przy ciepłym kominku. Obszerny krój koszuli, opcja podpięcia podwiniętych rękawów oraz miły w dotyku, miękki i czesany w środku materiał zapewniają wygodę oraz komfort użytkowania zarówno podczas pracy, jak i wypoczynku. W jednej z praktycznych kieszeni z klapką umieszczonych na piersi znalazło się także miejsce na sprytny otwór na ołówki, którymi elfy odznaczają na listach informacje, które prezenty zostały już spakowane.

Warto jeszcze wspomnieć o wyjątkowo ciekawym elemencie stroju samego Świętego Mikołaja – rzemieślniczych spodniach, które zakłada zawsze na noc dostarczania prezentów i które otrzymał wiele lat temu od elfów z Blaklader jako prezent i zarazem popis ich umiejętności. Wykonane z rozciągliwego w czterech kierunkach stretchu doskonale sprawdzają się podczas przeciskania przez kominy, gdzie Święty Mikołaj nieraz musi wykazać się ekwilibrystycznymi zdolnościami. Nie straszne są mu przy tym otarcia, ponieważ spodnie są spodniewzmocnione wytrzymałą CORDURĄ. Z kolei w licznych, pomysłowo zaprojektowanych kieszeniach mieści się prawie tyle, ile w słynnym worku na prezenty. Dzięki temu Mikołaj zawsze ma pod ręką notes z rozkładem swojej jazdy, miarkę do sprawdzania średnicy kominów, a także podkowę oraz kilka gwoździ, na wypadek, gdyby w trasie trzeba było awaryjnie podkuć któregoś z reniferów. Takimi funkcjonalnymi i wygodnymi spodniami Święty Mikołaj lubi obdarowywać nie tylko doświadczonych fachowców – często dostarcza je też na prośbę żon, chcących zasugerować swoim drogim mężom konieczność przeprowadzenia oczekiwanego od długiego czasu remontu…

Jeśli więc ktoś wciąż zastanawia się nad pomysłem na praktyczny prezent, który ucieszy zarówno fachowca, jak i domowego majsterkowicza, niech uważnie przyjrzy się zapracowanemu zespołowi z dalekiej Laponii. Tam najlepiej wiedzą, jak dobrze wybrać strój roboczy, po założeniu którego każdy użytkownik z uznaniem i radością zawoła: „ho, ho, ho!”

www.blaklader.pl

Firma Blaklader to szwedzki producent wysokiej jakości odzieży roboczej. Od ponad 60 lat dostarcza profesjonalistom ubrania przystosowane do pracy w najróżniejszych warunkach – od niewielkich warsztatów po ekstremalne miejsca takie jak kopalnie czy platformy wiertnicze. Renomę marki zbudowało połączenie wyjątkowej trwałości, funkcjonalności i estetyki produktów Blaklader z szybką i nastawioną na klienta obsługą serwisową.

Odzież i akcesoria Blaklader są dostępne w 16 krajach. Polski oddział firmy został uruchomiony w 2019 roku.

[PR]