Jakie powinno być oświetlenie w nowoczesnym salonie?

Pokój dzienny jest jednym z najbardziej reprezentacyjnych wnętrz w każdym mieszkaniu lub domu. Dlatego też warto szczególną uwagę przykładać do tego, jak prezentuje się jego całościowy wystrój. A na ten składają się nie tylko odpowiednio zestawione meble, ale także i wybrane formy oświetlenia. Sprawdźmy zatem o czym pamiętać, wybierając oświetlenie do salonu. Dodajmy, że salon ten będzie zaaranżowany w sposób bardzo nowoczesny.

casabianca

Gdy budujemy nastrój

Pokój dzienny mający spełniać rolę wnętrza klimatycznego i mega nastrojowego to wnętrze, w którym nie może zabraknąć nowoczesnego, dekoracyjnego oświetlenia LED. Możliwość regulacji stopnia jego natężenia oraz barwy świateł (od ciepłej po zimną) sprawi, że w dowolnej chwili nasze salonowe wnętrze przemienić się będzie mogło w pokój prawdziwie czarodziejski. Taki, w którym spełniają się marzenia, a dobra energia z niego nie uchodzi. Oświetlenie LED w nowoczesnym salonie warto instalować głównie przy suficie – robi to wrażenie nawet na tych, którzy z osiągnięciami nowych technologii są za pan brat. Jeśli jesteśmy zaś zwolennikami oświetlenia w różnokolorowych barwach – również postawmy na oświetlenie LED. Możliwość wygodnego sterowania z wykorzystaniem pilota standardowego lub dotykowego pozwoli nam na wprowadzenie wymarzonych i zupełnie niestandardowych rozwiązań oświetleniowych we własnym domu lub mieszkaniu.

Dekoracyjność górą

Nowoczesne wnętrze pokoju dziennego wymaga zastosowania równie innowacyjnych form dekoracyjnych – także w dziedzinie oświetlenia. Warto więc postawić na dekoracyjne kule umieszczone w dowolnie wybranym przez nas miejscu w pokoju dziennym. Te mogą być wiszące, stojące, większe i całkiem małe. Do wyboru, do koloru, a efekty dekoracyjne gwarantują doprawdy przednie!

Duet idealny

Żeby można było mówić o efektownym oświetleniu przestrzeni nowoczesnego salonu warto postawić na unikatowe połączenie dwóch rodzajów światła: bezpośredniego oraz pośredniego. Tak więc zadbanie o to, by wyposażyć salon w oświetlenie kinkietowe lub stołowe, świecące zarówno w górę jak i w dół, jest pomysłem doprawdy doskonałym. Warto go wdrożyć w praktyce. Piękne źródła światła wówczas są co najmniej gwarantowane.

Artykuł został napisany we współpracy ze sklepem Casa Bianca.