Jakie oświetlenie ledowe jest najlepsze?

Wybór odpowiedniego oświetlenia dla każdego domu to bardzo ważna kwestia. Wszyscy zastanawiają się nie tylko nad dopasowaniem lamp do aranżacji, ale także nad poborem mocy. W tym wypadku warto osobiście odwiedzić sklep z oświetleniem, aby dobrać najlepszy rodzaj oświetlenia sztucznego dla swoich pomieszczeń.

oswietlenie-ledowe

Lampy dobrej jakości

Dzisiaj prawie każdy sklep z oświetleniem oferuje LED. O co dokładnie chodzi? O ekologiczne podejście do oświetlenia. Wszystkie osoby, które mają do czynienia z oświetleniem ledowym przyznają, że jest ono bardziej oszczędne, a co za tym dalej idzie – do środowiska przedostaje się mniejsza ilość zużytych żarówek. Już na samym wstępie można więc poznać zalety płynące ze stosowania tego rodzaju oświetlenia. Aby dobrać odpowiednie lampy w sklepie z oświetleniem ledowym należy dowiedzieć się paru rzeczy. Dzięki temu wszyscy będą wiedzieć, że podejmują dobrą decyzję przy zakupie.

Wybór oświetlenia LED

Sklep z oświetleniem to ogromna mnogość i szeroki wybór. Jak wybrać tą najlepszą lampę LED? Przy wyborze oświetlenia ledowego należy zwrócić zawsze uwagę na zupełnie inne czynniki, jakimi kierowaliśmy się przy wyborze lamp tradycyjnych. W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę…jasność. Wiele osób może być zdziwionych, ponieważ przy tradycyjnych lampach to moc jest numerem jeden. Jasność w przypadku LED wyrażona jest w lumenach. Przy wyborze oświetlenia do głównych pokojów bierze się pod uwagę lampy, których oznaczenie wynosi 600-700 lm. Jeżeli mamy do czynienia z pomieszczeniami dodatkowymi, jak np. piwnica, czy też strych bierze się pod uwagę oświetlenie 600-700 lm. Takie są wskazania specjalistów, aczkolwiek nie jest to regułą, której należy się sztywno trzymać.

Sklep z oświetleniem poinformuje swoich klientów o…barwie światła, jaką emitują lampy LED. Aby łatwiej było sobie to wyobrazić należy wiedzieć, że tradycyjne świetlówki emitowały światło w kolorze żółtawym, które było ciepłe. W przypadku oświetlenia ledowego mamy do czynienia z kolorem światła podchodzącym pod niebieski. Przy czym należy zdać sobie sprawę, że to też zależy dokładnie od mocy jaką mają poszczególne żarówki. Te, które mają moc ok. 6800 Kelwinów mają barwę światła słonecznego. Mocniejsze świetlówki mogą mieć kolor samego światła podchodzący nawet pod czerwień. Słabsze mają barwę bardziej niebieską.

Wydawać by się mogło, że oświetlenie ledowe jest skomplikowane. Nic bardziej mylnego. Wystarczy dobry sklep z oświetleniem i można być pewnym, że znajdzie się dobre światło dla swoich domów.