Jakie obrączki są najpopularniejsze?

Biżuteria ślubna to symbol trwałości związku, miłości i wierności. W związku z tym do jej produkcji najczęściej wykorzystuje się charakteryzujące się dużą wytrzymałością, cenne metale szlachetne, takie jak złoto, platynę, pallad czy srebro. Wybierając tego typu materiały, jubiler możne przygotować niezwykle piękne obrączki, które staną się symbolem małżeńskiej jedności i atrakcyjną ozdobą dłoni współmałżonków na resztę ich życia.

obraczki

Rodzaje obrączek i ich charakterystyka

Wśród wyrobów jubilerskich, niemal od zawsze, największą popularnością kupujących cieszy się biżuteria wykonana ze złota. Z tego szlachetnego metalu produkuje się nie tylko zachwycające niezwykłym pięknem obrączki, ale także klasyczne pierścionki, kolczyki, łańcuszki, bransoletki czy różnego rodzaju przywieszki. Dzięki dużej różnorodności złota, z metalu można wykonać biżuterię w wielu ciekawych odcieniach koloru złotego, o delikatnie czerwonej barwie lub biżuterię niemal zupełnie białą. Rosnącą popularnością wśród kupujących cieszą się również piękne obrączki platynowe o srebrzystej, chłodnej barwie. Platyna jest metalem cenniejszym niż złoto, w związku z czym takie obrączki są również nieco droższe. Alternatywą dla złota i platyny jest pallad. To metal szlachetny o antyalergicznych właściwościach, lżejszy niż złoto, a zatem wykonane z niego obrączki są również lżejsze, a przez to nieco tańsze. Najtańszym metalem szlachetnym, z jakiego produkowane są obrączki, jest srebro. Niestety jest to metal dość miękki, przez co wykonana z niego biżuteria jest mniej trwała. Srebro wykorzystuje się częściej do produkcji pierścionków i tzw. obrączek przyjaźni.

Jakie obrączki wybrać?

Miłośnikom klasyki najbardziej do gustu powinny przypaść modele wykonane ze złota. Równie piękne obrączki o tradycyjnej formie wykonuje się z palladu lub platyny. W tym ostatnim przypadku trzeba się jednak liczyć z ich wyższą ceną. Dla zwiększenia atrakcyjności wyglądu obrączek można zdecydować się na wykonanie dodatkowych zdobień lub zamówić biżuterię wykonaną z różnych metali, ewentualnie z metalu szlachetnego o różnych odcieniach. Za dodatkowe ozdoby mogą posłużyć małe brylanciki lub cyrkonie. Takimi błyszczącymi, pięknymi obrączkami można się cieszyć przez długie lata.

Do najpopularniejszych wersji obrączek ślubnych wciąż zalicza się te, które zostały wykonane z metali szlachetnych, w tym przede wszystkim ze złota. W sprzedaży coraz częściej pojawiają się również ich alternatywne wersje, na przykład obrączki tytanowe. Taka biżuteria jest znacznie tańsza, a dzięki umiejętnościom współczesnych jubilerów może być równie atrakcyjna dla oka.