Jakie meble w małej sypialni?

Przytulna i komfortowa sypialnia to marzenie wielu ludzi. Problem pojawia się, jeżeli pomieszczenie jest niewielkie, gdyż dobranie odpowiednich mebli do wnętrza może okazać się nie lada wyzwaniem. Aby nie było ciasno, a jednocześnie zostały zachowane wszystkie pożądane funkcje, trzeba wybrać taki komplet mebli do sypialni, który po ustawieniu pozostawia dobrze zorganizowaną przestrzeń i zawiera wszystkie elementy, jakie chcemy by się znalazły w pokoju.

mala-sypialnia

Projektowanie i urządzenie wnętrza można zlecić specjalistom, jednak nie każdego stać na takie rozwiązanie. Poza tym, najczęściej dobrze wiemy, co nam się podoba i co chcemy osiągnąć i sami podejmujemy się wyzwania. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się komplety mebli do sypialni – są one spójne stylistycznie i zawierają wszystkie potrzebne elementy – szafę, łóżko, stoliki nocne, komody czy półki. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę, czy taki zestaw zmieści się w naszej przestrzeni. Chodzi nie tylko o to, że na przykład łoże da się postawić w pokoju, ale również o zachowanie odpowiednio dużych odległości między meblami czy meblem i ścianą, by umożliwić ich wygodne i bezpieczne użytkowanie – dojście do ściany, pełne otwarcie szafy lub szuflady.

Co jeżeli żaden z odpowiadających nam kompletów mebli do sypialni nie pasuje, nie mieści się? Rozwiązania są dwa – albo samemu skompletować meble z innych dostępnych w sprzedaży, albo z danego zestawu zakupić te meble, które będą pasowały do wnętrza, a te problemowe wymienić na inne. A może producent wybranych przez nas mebli oferuje meble na wymiar i da się zamówić element, który nam odpowiada w mniejszym rozmiarze? Wszystkie rozwiązania wydając się być dobre. W pierwszym musimy jednak zwrócić szczególną uwagę, by wykończenia wybieranych mebli pasowały do siebie.

Często w małych sypialniach musimy zrezygnować z dużego łoża – małe łóżka są dobrym rozwiązaniem, aby nie przytłoczyć przestrzeni i zachować jej funkcjonalność. Nie musimy martwić się, jeżeli dobierzemy łóżko z niestandardową wielkością materaca – praktycznie każdy wymiar jest dostępny w sprzedaży. Małe łóżko można optycznie powiększyć, otulając je efektowną narzutą i układając kilka dekoracyjnych poduszek na wierzchu. Odpowiednie oświetlenie podkreślające inne elementy sypialni również pomoże odwrócić uwagę.

Bardzo dobrym i efektywnym pomysłem są szafy przesuwne. Przede wszystkim nie ma konieczności zostawiania przy nich dużej ilości wolnego miejsca na otwieranie drzwi – wystarczy tylko tyle, by móc wygodnie do nich dojść. Ponadto, wybierając szafę z drzwiami z lustrzaną powierzchnią albo wykończoną na wysoki połysk, optycznie powiększamy wnętrze odbijając światło i dodając pozornie dodatkowej przestrzeni. Wiele kompletów mebli do sypialni posiada takie rozwiązania.

Urządzenie wygodnej sypialni w niewielkim pomieszczeniu może być wyzwaniem. Jednak jeżeli wybierzemy meble przeznaczone do małych sypialni a wnętrze uzupełnimy pasującymi dodatkami, to przestrzeń staje się przyjazna i umożliwia komfortowe użytkowanie na co dzień.

Meble zarówno do małej jak i dużej sypialni bez problemu znajdziesz na meblezet.com.