Jaka powinna być sucha karma dla psów?

Właściciele psów doskonale wiedzą, jak ważna dla zwierzaków jest zbilansowana dieta. Ukochane czworonogi, tak samo jak ludzie, powinny dostawać wiele składników odżywczych pozwalających na sprawne funkcjonowanie organizmu. Dlatego warto dowiedzieć się, jakie składniki powinna zawierać dobra karma dla psów.

sucha-karma

  1. Rodzaje pokarmów dla psa
  2. Jakie składniki powinna zawierać sucha karma dla psów?
  3. Zła dieta psa i jej konsekwencje

Rodzaje pokarmów dla psa

Zwierzęta, tak samo jak ludzie, muszą się dobrze odzywać. Wiedzą o tym pracownicy sklepu Zoopers, którzy dokładają wszelkich starań, by skompletować najlepsze rodzaje karmy dla psów. Jedzenie to dzieli się na dwa główne rodzaje: karmę suchą i mokrą. Zgodnie z zaleceniami weterynarzy najlepiej podawać pupilowi oba rodzaje pokarmu, dzięki czemu zwierzę ma urozmaicone menu. Karma mokra potrzebna jest, ponieważ pozwala utrzymać odpowiednie nawodnienie organizmu. Karma sucha pozwala zadbać o zęby. Jest też źródłem wielu zdrowych elementów, które należy regularnie podawać psu.

Jakie składniki powinna zawierać sucha karma dla psów?

Dobra sucha karma dla psów przede wszystkim powinna zawierać dużą ilość mięsa. Przynajmniej 50% pożywienia musi w tym wypadku stanowić mięso. Jeśli w jakimś pojemniki tylko 20% lub 30% to mięso, lepiej zrezygnować z takiego produktu. W takim wypadku wiekszą część pożywienia stanowią inne substancje, tak zwane zapychacze. Istotną rolę odgrywają także konserwanty, chemiczne barwniki oraz zapachy. Te wszystkie elementy wpływają bardzo negatywnie nie tylko na ludzki organizm, lecz także naszych ukochanych czworonogów. Warto także zwrócić uwagę na zawartość zbóż. Psy nie tolerują produktów zbożowych, a niestety w złym pożywieniu często stanowią one ponad większą część. Zboża mogą powodować problemy trawienne psów.

Zła dieta psa i jej konsekwencje

Zła dieta u psa może skutkować poważnymi chorobami. Zwierzęta zapadają na takie same schorzenia, jak ludzie. To znaczy, że mogą borykać się z otyłością, chorobami nowotworowymi, miażdżycą czy cukrzycą. Złe komponenty w karmie dla psów sprawiają, że ryzyko zachorowania znacznie się zwiększa. Dlatego weterynarze często przypominają właścicielom, że warto czytać składy kupowanych karm. Najlepiej sięgać po sprawdzonych producentów suchej karmy, która ma za zadanie dostarczyć ukochanym czworonogom np. elementów budujących kości. W ten sposób psy będą zdrowe, a wizyty u weterynarzy będą rzadkością. Nie pozostaje zatem nic innego, jak sprawdzić, czy nasz pies otrzymuje to, co najlepsze.

[Materiał zewnętrzny]