Jak wyprać buty?

Pranie to czynność wykonywana bardzo często. W zależności od ilości domowników może to być raz na tydzień, a czasem kilka razy dziennie. Jednak nie wszystkie rodzaje tkanin można wyprać w tradycyjny sposób. Ten sam problem dotyczy butów, których z zasady nie powinno się prać przy użyciu wody. Można oczywiście spróbować wyczyścić buty w rękach, ale nie zawsze przyniesie to oczekiwany efekt. Przy dużym zabrudzeniu warto zastanowić się nad oddaniem butów do pralni chemicznej i skorzystanie z profesjonalnych metod prania.

pranie-butow-pralnia

Charakterystyka prania chemicznego

Przede wszystkim pralnie chemiczne wykonują czyszczenie na sucho, nie używając wody. Proces takiego rodzaju prania ma kilka etapów. Najważniejszym i pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy dana rzecz np. buty na pewno nadaje się do prania na sucho. Ważnym punktem tej formy czyszczenia jest też zabezpieczenie i konserwacja rzeczy, aby nie zostały uszkodzone podczas samego procesu.

Proces czyszczenia jest automatyczny, a urządzenie jest zawsze zakryte, aby nie wydostawały się opary rozpuszczalnika. Pierwszym krokiem w czyszczeniu chemicznym jest usunięcie najbardziej uporczywych plam. Po wstępnym praniu butów czy ubrań  pozostałe resztki brudu również są usuwane. Na koniec rozpoczyna się proces prasowania, a odzież jest gotowa, aby wrócić do Klienta.

Jakie sprzęty znajdują się w pralni?

Aby taka forma prania mogła się odbywać, pralnia musi być wyposażone w dobrej jakości sprzęty takie jak: agregaty chemiczne, systemy dozujące dla pralni czy kabiny detaszerskie. Agregaty chemiczne to podstawowy element każdej pralni chemicznej, to dzięki nim odbywa się proces prania. Systemy dozujące można spotkać zarówno w pralniach chemicznych, jak i pralniach wodnych  i są one dużym ułatwieniem dla pracy tego typu miejsc.

pranie-butow-pralnia

Jakie buty można oddać do pralni chemicznej?

Buty to bardzo charakterystyczna część garderoby, której używamy codziennie. Warto, więc odpowiednio zadbać o obuwie, aby służyło jak najdłużej i wyglądało zjawiskowo. Zarówno buty wykonane z materiałów syntetycznych, skóry, gumy, jak i skóry nubukowej czy zamszu wymagają odpowiedniego czyszczenia i konserwacji. Każda tkanina powinna być traktowana inaczej, dlatego należy unikać prania w pralce oraz używania artykułów gospodarstwa domowego i narzędzi. Częste samodzielne mycie i czyszczenie może prowadzić do przebarwień, żółknięcia, szarzenia, trwałej deformacji buta, a także łuszczenia się i pękania podeszwy.

Pralnie chemiczne dysponują licznymi preparatami dedykowanymi poszczególnym materiałom, aby odpowiednio zadbać o każdy z nich, dlatego niezależnie od materiału i sposobu wykonania można oddać buty do pralni. Dla jakości naszego obuwia bardzo ważne są te urządzenia i technologie, które posiada pralnia. Przed oddaniem butów do czyszczenia warto dowiedzieć się, czy pralnia wyposażona jest w wysokiej jakości systemy dozujące, czy agregaty, a także odpowiednie dla obuwia preparaty do prania.

Nasza firma proponuje najwyższej jakości urządzenia i środki do prania dedykowane butom. Wybierając nasze produkty, masz gwarancję, że Klienci Twojej pralni będą zachwyceni efektem, a Twoje usługi będą kompleksowe i wysokiej jakości. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty technologii, urządzeń i dodatków, które są niezbędne w każdej pralni.

[Materiał zewnętrzny]