Jak wykryć wyciek z instalacji kanalizacyjnej?

Awaria kanalizacji w domu lub mieszkaniu jest sporym problemem. Nie dość, że na ścianie, suficie lub posadzce pojawia się zaciek, to jeszcze brzydko pachnie i szybko rozwija się pleśń. Im szybciej usuniemy taką awarię, tym mniej problemów z osuszeniem i odmalowaniem powierzchni będziemy mieli. Co więc zrobić, by szybko pozbyć się mokrej plamy? Dowiesz się tego z dzisiejszego artykułu.

kanalizacja

Podstawą jest szybka lokalizacja usterki

Nie da się naprawić awarii kanalizacji, jeśli nie znajdziemy miejsca rozszczelnienia. Usterki takie są o tyle trudne do zlokalizowania, że mokra plama w danym miejscu wcale nie oznacza, że to tam doszło do awarii. Woda może wydostawać się tak naprawdę z dowolnego miejsca i jeśli nie jest to duża awaria skutkująca zalaniem, to bardzo trudno jednoznacznie określić gdzie znajduje się miejsce wycieku. To właśnie wtedy powinniśmy zadzwonić po fachowców z https://osuszacz-maz.pl/wykrywanie-wyciekow-wody/, by przeprowadzili oni profesjonalną usługę polegającą na namierzeniu źródła problemu.

Nowoczesne metody wykorzystywane przez fachowców sprawiają, że praca jest prosta i co najważniejsze dla inwestorów mało inwazyjna. Specjalista nie potrzebuje młota ani żadnych elektronarzędzi, by wskazać miejsce rozszczelnienia i przystąpić do szybkiej akcji naprawczej.

Zamiast młota wybierz nowoczesne metody wykrywania wycieków

Czasy, gdy jedyną formą lokalizacji awarii było skuwanie wszystkich płytek z podłogi czy ścian dawno odeszły w zapomnienie. Nie stosujmy przestarzałych metod, bo sprawią one, że za remont i doprowadzenie pomieszczenia do stanu sprzed awarii przyjdzie nam sporo zapłacić. Zamiast tego wybierzmy wykwalifikowane ekipy posiadające odpowiedni sprzęt. Jak w dzisiejszych czasach wykrywa się awarie hydrauliczne i kanalizacyjne?

Można do tego celu np. wykorzystać czynnik fluorescencyjny, albo kamerę termowizyjną. Obie metody są równie skuteczne i zapewniają szybką lokalizację wycieku niezależnie od pomieszczenia, w którym doszło do awarii. Charakteryzują się szybkim uzyskaniem lokalizacji awarii i możliwości błyskawicznej naprawy. Czasami wystarczy odkuć 1-2 płytki, by wykonać naprawę i sprawić, że jej przebieg będzie mało inwazyjny. Oczywiście większe zalania zawsze wymagają osuszenia, co jest szczególnie ważne przy awariach kanalizacji, ale również z tym problemem można sobie poradzić, wykorzystując specjalne nagrzewnice i profesjonalne osuszacze powietrza. Jeśli wietrzenie nie pomaga, nie ryzykuj zagrzybienia i wezwij na pomoc specjalistów dysponujących odpowiednim sprzętem.

[Materiał zewnętrzny]