Jak utrzymać formę w chłodniejszych miesiącach?

Nie można ukryć, że lato daje wiele możliwości, jeśli chodzi o aktywność fizyczną. Możemy cieszyć się idealną pogodą na bieganie, sporty wodne czy też piesze wędrówki. To jednak nie oznacza, że wraz z końcem lata i nadejściem chłodniejszych miesięcy musimy żegnać się z formą! Dowiedz się, jak o nią zadbać jesienią i zimą!

sen

Pójdź na siłownię

Nie ma wątpliwości, że trenowanie na zewnątrz ma swój urok. Bliskość natury, świeże powietrze – to wszystko przemawia za tym, że wiele osób latem decyduje się na aktywność fizyczną. Warto jednak pamiętać o tym, że nawet jeśli zimą nie możemy ćwiczyć na zewnątrz, mamy wówczas inną możliwość. Mowa o siłowni! Tam czeka na nas wiele różnych przyrządów do ćwiczenia, z których możemy skorzystać. Możemy też liczyć na wsparcie trenera, który z chęcią doradzi nam, jak poprawnie wykonać dane zadanie. Jesień i zima to wspaniały czas na to, aby pójść na trening na siłownię, jeśli dotychczas tego nie próbowaliśmy. Zaskoczymy się, kiedy przekonamy się, jak wiele różnych aktywności możemy wykonać w pomieszczeniu. Dla tych, którzy nie przepadają za siłownią, zawsze pozostaje trening w domu. Obecnie nie jest to nic trudnego, jako że na internecie znajdziemy wiele przewodników i filmików, z których możemy nauczyć się wykonywania różnych ćwiczeń. Niezależnie od tego, jakie miejsce na trening wybierzemy, najważniejsze jest to, aby nie zapominać o codziennym ruchu! Bardzo istotne będzie też pilnowanie diety – mimo że wraz z nadejściem zimnej pogody często odczuwamy większy apetyt, postarajmy się, żeby spożywać zdrowe i zbilansowane posiłki. To bez wątpienia dobrze wpłynie na naszą formę.

Spróbuj zimowych sportów

Zachowanie formy zimą nie jest wcale takie trudne, jak mogłoby nam się wydawać! Ta pora roku oferuje nam wiele różnych dyscyplin sportowych, którym możemy się w tym czasie poświęcić. Aktywności takie jak łyżwiarstwo, hokej, jazda na nartach czy snowboardzie zdecydowanie pomogą nam zachować dobrą kondycję, a do tego zapewnią nam świetną zabawę.

Zadbaj o regenerację mięśni

Coś, o co powinniśmy zadbać bez względu na porę roku, to regeneracja mięśni. To jeden z najistotniejszych punktów treningu. Regeneracja mięśni pozwala organizmowi szybciej dojść do siebie. Dzięki niej możemy też uniknąć wielu nieprzyjemnych skutków wysiłku, takich jak na przykład zakwasy. Dbając o ten aspekt, nawet po treningu zachowamy dobre samopoczucie. Sposobów na regenerację mięśni jest kilka. Jednym z nich jest wykonanie spokojnych, rozciągających ćwiczeń. Świetnie sprawdzi się na przykład łagodna praktyka jogi. Nie można zapomnieć też o odpoczynku – to dzięki niemu możemy najlepiej wpłynąć na ciało. Wypoczywając, unikniemy sytuacji, w której będziemy przeciążenia wysiłkiem. Aby mieć pewność, że nasz odpoczynek będzie skuteczny, powinniśmy zadbać o to, aby mieć odpowiednie miejsce do relaksu. Mowa oczywiście o sypialni, w której dobrze, aby znalazł się solidny, jakościowy materac, który będzie dopasowany do naszego ciała. Jeśli regularnie ćwiczymy, najlepszą opcją będzie materac termoelastyczny, który reaguje na naszą temperaturę i pomaga rozluźnić się mięśniom.

Mimo że aktywność fizyczna podczas chłodniejszych miesięcy w roku cieszy się mniejszą popularnością, wtedy też możemy skutecznie zadbać o formę. Nie traćmy motywacji, która towarzyszy nam latem i wykorzystajmy zimową porę w stu procentach! Przekonamy się, że trenowanie wtedy też może być przyjemne.

Artykuł powstał we współpracy z SleepMed.pl.

[Artykuł zewnętrzny]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.