Jak ubrać się podczas zimowego wieczoru?

Zima to jest cudowna pora. Pięknie kryjący wszystko śnieg, biel, czystość i mróz rozświetlony słońcem. Wprost wymarzone warunki na spacer, pełen pięknych widoków. Jest w tych zimowych pejzażach coś wyjątkowo malowniczego i ujmującego. Ciężko nam jednak docenić walory zimy, jeżeli na tego typu eskapady wybierzemy się niewłaściwe ubrani. Co więc na siebie założyć, aby czuć się komfortowo i ciepło?

ubranie zimowe

Dobry materiał to podstawa

            Przede wszystkim powinniśmy skupić się na materiale. Nie od dziś wiadomo, że najlepszymi właściwościami może poszczycić się wełna lub produkty na jej bazie. Jest ona doskonałym izolatorem. Zatrzymuje ciepło i sprawia, że nasz organizm czuje komfort i przyjemność. Nigdy też nie doprowadzi do przegrzania. Wełna ma właściwości termoizolacyjne co sprawia, że możemy bez przeszkód sięgnąć po wełniany sweter czy skarpetki. Podobnie może być z płaszczami. Tu jednak musimy uważać na domieszki, które najlepiej, aby były z poliamidu lub alpaki. Taki materiał zadba nie tylko o nasze ciepło, ale także przeciwdziała deformowaniu się wełny. Jeżeli buty to tylko ze skóry. Takie, które naprawdę ocieplą stopę i ochronią ją grubą podeszwą od mroźnej ziemi.

Metoda na cebulkę

            Jednak żaden materiał nie jest tak skuteczny jak… dwa. Nie jest to żart. Jeżeli zależy nam na cieple i zdrowiu, to powinniśmy zdecydować się na wiele warstw ubrań. Pod spodnie założyć kalesony lub rajstopy, obok bluzek i swetra także dodatkową parę koszulki czy drugi sweter, a na nogach grube i cienkie skarpety. Nie wolno nam zapominać także o czapce, szaliku i rękawiczkach, które ochronią nas przed zimnem, ale także przed wszędobylskim wiatrem. Dzięki temu nie będziemy odczuwać chłodu, nie przedostanie się on pod nasze ubrania, a jednocześnie raźny marsz rozgrzeje nasze ciało i poprawi krążenie.

            Zimowe spacery mogą być piękną przygodą i przyjemnością. Niosą za sobą poprawę samopoczucia, dotlenienie organizmu oraz poprawę krążenia. Z drugiej strony musimy uważać na wychłodzenie, dlatego tak ważne jest to, co na siebie włożymy. Z ctnbee.com żaden materiał nie będzie miał przed Tobą tajemnic.