Jak samodzielnie zrobić remont pokoju?

Czy planując remont pokoju, trzeba koniecznie prosić o pomoc fachowców? Zdecydowanie nie! Wystarczy jedynie dobrze się do niego przygotować. Jak to zrobić, aby efekt był dokładnie taki, o jaki nam chodzi? Podpowiadamy!

remont-pokoju

Jeżeli dotychczasowa aranżacja Waszego wnętrza nieco Was znudziła, wystarczy tylko kilka zmian, aby nadać pomieszczeniu zupełnie nowy charakter. Przygotowując się do remontu, warto sporządzić jego szczegółowy plan, aby o niczym nie zapomnieć. Równie istotne jest zaopatrzenie się w dobrej jakości narzędzia. Brzmi skomplikowanie? To nie takie trudne jak się wydaje!

Samodzielny remont pokoju – to da się zrobić!

Najpierw ustalmy, co konkretnie chcielibyśmy zmienić w naszym pokoju. Meble, dekoracje, a może kolor ścian? Spisanie na kartce tego wszystkiego, co zamierzamy usunąć z wnętrza oraz tego, co powinno się w nim znaleźć, pozwoli uściślić plan działania.

Teraz należy pozbyć się wszystkich niechcianych przedmiotów: mebli, bibelotów, a nawet zawartości szafek. Uwaga – zanim zdecydujemy się cokolwiek wyrzucić, zastanówmy się czy dana rzecz nadal nadaje się do użytku. Może warto przekazać ją komuś innemu, oddać na cele charytatywne lub odsprzedać na portalu z ogłoszeniami? Powstaje coraz więcej inicjatyw i punktów, które ułatwiają dzielenie się takimi przedmiotami z ludźmi, którzy bardziej ich potrzebują.

Brak inspiracji? W internecie jest ich pełno! Zbierzmy jak najwięcej zdjęć aranżacji wnętrz, które najbardziej nam się podobają. W taki sposób zdołamy wybrać kolorystykę pokoju, a także poszczególne elementy, dzięki którym stworzymy wymarzone wnętrze. Przydatne będzie rozrysowanie planu pokoju wraz z rozmieszczeniem nowych mebli. Teraz już tylko wystarczy ustalić budżet i zrobić listę zakupów!

remont-pokoju

Łatwy remont pokoju z tesa®

O ile wstawienie do pokoju nowych mebli i udekorowanie go wydaje się być stosunkowo proste, to pomalowanie ścian uważa się za jedną z najtrudniejszych prac wykończeniowych. Niesłusznie! Jeżeli marzymy o przemalowaniu ścian, a boimy się wyjść z wałkiem czy pędzlem „za linię”, warto dodać do listy zakupów czerwoną taśmę maskującą tesa® Excellent. Dzięki niej bez problemu uzyskamy precyzyjne, ostre i czyste krawędzie farby. Z taśmą tesa® Excellent malowanie ścian jest niezwykle proste. Wystarczy przykleić ją na granicy obszaru, który chcemy pokryć farbą, i zacząć nakładać farbę.

Taśma tesa® Excellent doskonale sprawdza się w trakcie remontu. Jest też bardzo odporna na przedarcia i doskonale trzyma się różnych rodzajów powierzchni. Niezależnie od tego, czy przykleimy ją na ścianie, tapecie, szkle, aluminium, twardym PCV czy drewnie, mamy pewność, że taśma nie oderwie się w nieodpowiednim momencie.

Kiedy już skończymy pracę, taśma tesa® daje się z łatwością odkleić. Nie pozostawia też po sobie żadnych śladów i nie uszkadza powierzchni. Warto jedynie pamiętać, aby usunąć taśmę w ciągu 1 miesiąca od jej naklejenia, jeżeli była zastosowana wewnątrz budynku. Z taśmą tesa® samodzielny remont pokoju nigdy nie był tak prosty!

[PR]