Jak dbać o materac, aby służył jak najdłużej?

Materac jest jednym z najważniejszych elementów naszej sypialni, który wpływa bezpośrednio na jakość naszego snu oraz codzienne samopoczucie. Inwestycja w dobrej jakości materac to najlepszy krok, który możesz zrobić, aby zwiększyć swoją energię w ciągu dnia. Nie każdy jednak wie o tym, że nawet najlepszy materac wymaga odpowiedniej pielęgnacji, aby móc służyć przez długie lata. Jeśli zaniedbasz regularną konserwację powierzchni, na której śpisz, to może ona stracić swoje właściwości. W poniższym artykule dowiesz się, w jaki sposób dbać o swój materac, aby jak najbardziej przedłużyć jego żywotność. Jeśli więc jesteś ciekawy tego tematu, to koniecznie czytaj dalej!

materac

Jak dbać o materac, aby służył jak najdłużej?

Jeśli chcesz, aby Twój materac służył Ci jak najdłużej i zapewniał komfortowy sen, warto stosować się do kilku podstawowych zasad dotyczących jego pielęgnacji i użytkowania. Poniżej poznasz kilka z nich!

  • Regularne obracanie i odwracanie materaca – materac, aby zachować swoje właściwości, musi być regularnie obracany oraz odwracany. Co kilka miesięcy obróć swój materac o 180 stopni, aby w przyszłości uniknąć odkształceń. Jeśli powierzchnia, na której wypoczywasz, jest dwustronna, to koniecznie obracaj ją w sposób góra-dół co około pół roku.
  • Używaj pokrowca – koniecznie stosuj także pokrowiec na materac, który stworzy odpowiednią barierę pomiędzy Twoim ciałem a bezpośrednim zetknięciem się z powierzchnią materaca. Stosowanie takiego pokrowca będzie chronić powierzchnię przed plamami, kurzem oraz wilgocią i jednocześnie znacznie przedłuży żywotność całego materaca.
  • Regularne czyszczenie – materac należy także regularnie czyścić, aby jak najdłużej zachował on swoje właściwości. Co najmniej raz na miesiąc odkurzaj materac, aby usunąć kurz i roztocza. Plamy usuwaj od razu za pomocą wilgotnej ściereczki. Pamiętaj, aby nie używać nadmiernej ilości wody i tym samym nie moczyć materaca!
  • Wietrzenie materaca – co kilka miesięcy koniecznie zdejmij całą pościel, nie zapominając o prześcieradle i pozostaw materac do wywietrzenia w suchym i przewiewnym miejscu. To znacznie pomoże pozbyć się nadmiaru wilgoci z wnętrza produktu, oraz zapobiegnie rozwojowi pleśni oraz roztoczy.
  • Stelaż – upewnij się, że Twój materac wyposażony jest dobrej jakości stelaż, który zapewni mu odpowiednie podparcie. Niewłaściwy stelaż lub jego brak może prowadzić do powstania niechcianych odkształceń i przedwczesnego zużycia produktu.
  • Unikanie skakania i nadmiernego obciążenia – skakanie po materacu lub kładzenie na nim ciężkich przedmiotów może prowadzić do uszkodzeń sprężyn oraz innych wewnętrznych materiałów, dlatego koniecznie tego unikaj!

Jeśli będziesz w ten sposób dbać o swój materac, to zapewniamy, że Twój sen przez długie lata będzie komfortowy i optymalny. Dodatkowo przedłużysz żywotność swojego łóżka, co będzie miał odzwierciedlenie w Twoim budżecie, ponieważ nie będziesz musiał wymieniać tego elementu swojej sypialni zbyt często. Nie czekaj i już dziś odmień jakość swojego snu na lepsze!

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.