Inteligentny dom przyjazny użytkownikowi

Nowe technologie pozwalają na ułatwienie niektórych czynności związanych z parkowaniem i wprowadzaniem pojazdu do garażu.

Przy projektowaniu nieruchomości musimy zlecić architektowi opracowanie ciągów komunikacyjnych i systemu podjazdów do garażu. Ułatwia to potem użytkowanie obiektu i zmniejsza czas potrzebny na dotarcie do mieszkania. Połączenie takich rozwiązań systemowych z elektronicznymi systemami obsługi bram pozwoli na łatwe ich otwieranie. System powinien obejmować zarówno ogrodzenia, jak i bramy w garażach.

bramy-garazoweJak połączyć wszystkie systemy?

Systemy zdalnego otwierania skrzydeł drzwi i bram można zintegrować i dobierać do własnych potrzeb w ten sposób za pomocą pilota mamy pełną kontrolę nad siłownikami. Są nawet takie modele, które rozpoznają samochód właściciela i same inicjują proces otwierania. Oprócz bramy wjazdowej na posesję warto również uzbroić w takie oprzyrządowanie bramy garażowe.

Mamy tu dowolność w wyborze, ponieważ stosowane są różne rozwiązania dla modeli drzwi w garażu. Skrzydłowe drzwi potrzebują dużo miejsca na ruch skrzydeł. Coraz więcej popularności zyskują bramy uchylne, w których mechanizm podnosi drzwi i chowa je pod sufitem. To duże ułatwienie dla kierowcy, ponieważ dostępne jest więcej miejsca na wjazd pojazdu do garażu.

Czym kierować się wybierając drzwi?

Niezależnie jaką nieruchomość posiadamy, producenci posiadają bogatą ofertę, na którą składają się również bramy do garażu. W pierwszej kolejności możemy dopasowywać je do stylu architektonicznego budynku lub skompletować je z innymi detalami jak ogrodzenia i płoty. Sam dobór systemów inteligentnej obsługi nie stanowi problemu, ponieważ są to urządzenia uniwersalne. Od inwestora zależy tylko jaki rodzaj siłowników wybierze. Po podjęciu decyzji można dodatkowo wykonać zakupu pilotów zdalnego sterowania dla każdego z użytkowników. Połączenie takich udogodnień z łatwością obsługi jest zaletą takiego rozwiązania. Jeżeli zdecydujemy się na rozszerzoną jednostkę centralną, sterowanie wszystkimi elementami domu z jednego pilota nie będzie stanowiło problemu. Poprawia to komfort życia, a dotarcie samochodem do garażu będzie proste i szybkie. Użytkownik nie będzie musiał obsługiwać nic ręcznie.