Gra w kolory – łazienka barw

Stonowane szarości i biele coraz chętniej zastępujemy kolorami. Tendencja ta wkracza nie tylko na salony, ale także do łazienek. Już nie tylko kolor pojawia się na płytkach ale główne skrzypce barwnego szaleństwa grają meble i ceramika.

devo

Chociaż biel ma wiele zalet, jest neutralna, powiększa pomieszczenie i sprawia wrażenie czystości, co w łazience jest niezwykle pożądane, to chciałoby się przełamać ją mocniejszym akcentem. Urządzając wnętrze w naturalnej, skandynawskiej  stylistyce może to być kolor naturalnego drewna lub szarości. Czasem jednak chcemy odważyć się na mocniejszy kontrast wprowadzając kolor w postaci barwnych szafek lub nawet ceramiki. Trend ten z pewnością zauważyli odwiedzający tegoroczne targi w Mediolanie, gdzie królowały odważniejsze barwy.

Coraz częściej architekci w swoich propozycjach aranżacyjnych dla klientów proponują odważniejsze rozwiązania kolorystyczne.

 – Łazienka nie musi być biała, a jej wnętrze możemy ożywić kolorem. Najłatwiejszym sposobem jest wprowadzenie koloru na ścianach, ale mamy również mnogość innych opcji: kolorowe płytki ceramiczne, armatura, meble łazienkowe lub ceramika. Najważniejsze, żeby kolory wybierać według własnych preferencji, takie które nam się podobają i dobrze na nas wpływają.  – mówią Jakub Żurawicki i Joanna Kubiak z Żurawicki Design

devo

W ostatnim swoim projekcie wykorzystali meble z kolekcji Gloria 2.0 marki Devo.

–     Naszym punktem odniesienia były płytki ceramiczne imitujące terrazzo, do nich dobraliśmy meble łazienkowe, ceramikę i płytki ścienne w różnym nasyceniu, odcieniu koloru niebieskiego.  – wyjaśniają.

Kolekcja Gloria 2.0 zaprojektowana przez Grynasz studio zachwyca kolorem i fakturą. Ryflowane  fronty szafek odbijając światło tworzą trójwymiarową głębię. Stonowane, ale wyraźne  odcienie niebieskiego pięknie się wybijają z bieli płytek, nawiązując do zatopionych w nich akcentów w tym samym kolorze.  Poza klasyczną bielą w kolorze Premium White Supermatt, meble możemy nabyć w wykończeniu: Stone Grey Supermatt, Fjord oraz wspomnianym Perfect Touch Parisian Blue. Atrakcyjność kolekcji to nie tylko niebanalny wygląd i piękna kolorystyka utrzymana w chłodnej palecie barw, to także szeroki wybór praktycznie wyposażonych szafek oraz akcesoriów podnoszących funkcjonalność łazienki wykonanych w ekstrawaganckiej czerni, w odcieniu Black z palety RAL. Wśród podstawowych brył odnajdziemy słupek wiszący dostępny w 3 różnych wymiarach, z czego jeden oferuje dodatkowo wbudowany kosz na pranie, szafkę wiszącą, lustro z półką oraz szafkę pod umywalkę z praktycznymi organizerami w szufladzie górnej wraz z dedykowaną do niej umywalką dolomitową Gloria.

devo

Moc koloru

Decydując się na odważne kolorystyczne akcenty  w łazience możemy kierować się znaczenim koloru, energią jaką ma w sobie, bądź własnymi upodobaniami.

Podążając za pierwszymi wytycznymi możemy zdecydować się na zieleń, która wpływa na nas kojąco. Barwa nawiązująca do otaczającej nas przyrody oddziałuje na nas odprężająco i relaksująco. Dodatkowo wywołuje uczucie bezpieczeństwa, równowagi i skupienia, ma również kojący wpływ na układ nerwowy człowieka.  Chcąc czuć się zrelaksowanym już od rana warto wybrać szafki w kolorze butelkowej zieleni Conifer Green Supermatt jak np. te z kolekcji MOOD zaprojektowanej przez GRYNASZ STUDIO.

Połączenie barwy liści z naturalnym drewnem blatów, złotymi wykończeniami i dodatkami, tworzy niepowtarzalne zestawienie pasujące do każdej łazienki. Modułowa kolekcja MOOD to zestaw oryginalnych, minimalistycznych w odbiorze mebli zarówno do małych jak i większych łazienek. Pozwala na dowolne zastosowanie i ustawienie modułów w zależności od wielkości łazienki i potrzeb użytkowników. Możemy bawić się modułami niczym klockami dopasowując konfigurację do własnych wymagań.

Gdy nie chcemy tak intensywnego koloru w łazience  zawsze możemy pokusić się o delikatne pudrowe pastele, które doskonale łączą się z bielą, szarościami, tworząc subtelne zestawienie kolorystyczne. Kolekcja CRISTAL 2.0 zaprojektowana przez Krzysztofa Chróścielewskiego jest doskonałym tego przykładem. Pudrowy róż Antiqe Rose szafek wykończonych szkłem w tym samym kolorze z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom subtelnej elegancji. Niespotykana barwa frontów podkreślona czernią metalowych nóżek sprawia, że meble doskonale wpasują się w klimat ponadczasowej łazienki.

Niewątpliwie kolor ma moc, dodaje energii, podkreśla charakter wnętrza i sprawi, że staje się wyjątkowe. Może zatem warto się odważyć  i wprowadzić go do naszego domu…?

Dodatkowe informacje www.devo.pl

O Devo

Firma Devo, założona przez Jerzego Karwackiego, to wiodący polski producent mebli łazienkowych działający od 1990 roku. Systematycznie rozwijając i podnosząc poziom swoich produktów Devo dołączyło do grona światowych marek proponując nowe kierunki rozwoju wzornictwa mebli łazienkowych. Przekraczając kolejne granice w dążeniu do stworzenia oferty z nowoczesnymi i niebanalnymi kolekcjami, Devo przyjęło za cel spełnienie potrzeb i oczekiwań klientów o najbardziej wyszukanych gustach.

[PR]