Dlaczego warto zainwestować w ekogroszek?

Z roku na rok ekogroszek staje się coraz popularniejszym opałem. Nic dziwnego! Jak sama nazwa wskazuje, jest to ekonomiczne rozwiązanie dostarczania ciepła. Dodatkowo jest znacznie bardziej przyjaznym surowcem niż klasyczny węgiel brunatny, czy też kamienny. Dlaczego warto w niego zainwestować? Co warto wiedzieć na temat ekogroszku? Czy możemy go wykorzystywać w każdym domu? Przekonajmy się!

ekogroszek

Co to jest ekogroszek?

Ekogroszek to nic innego jak handlowa nazwa paliwa stałego, które produkuje się z węgla brunatnego czy też kamiennego. Nie możemy jednak nie wspomnieć, że w przypadku węgla workowanego, czyli ekogroszku mamy do czynienia z wykorzystaniem węgla najwyższej klasy. Jakie korzyści przynoszą te cechy? Przede wszystkim to, że z jego pomocą jesteśmy w stanie uzyskać bardzo dużą ilość ciepła. Warto również wspomnieć, że dzięki niedużej zawartości siarki w czasie spalania powstają tylko i wyłącznie małe ilości jej tlenków. Jest to niezwykle istotne, gdyż mają one negatywny wpływ na nasze środowisko. Co więcej, za sprawą wysokiej kaloryczności ekogroszku, niedużej spiekalności oraz małej ilości wody w jego składzie, po spaleniu pozostaje po nim naprawdę niewiele popiołu.

Czy ekogroszek może być wykorzystywany w każdym domu?

Ekogroszek to niezwykle wydajny opał, ponieważ tylko bardzo nieduża jego część nie ulega spalaniu. Nie możemy jednak zapomnieć, że aby wykorzystywać go do palenia, konieczne jest posiadania specjalnego pieca, który nazywamy kotłem retorowym. Jeśli będziemy stosowali ekogroszek w nieodpowiednim piecu, to możemy go nawet uszkodzić, a coś takiego z pewnością byłoby bardzo kosztowne.

Gdzie kupić ekogroszek?

Ekogroszek to bardzo popularne źródło opałowe. W związku z tym możemy je zakupić u sporej części firm. Nie możemy jednak zapomnieć, że węgiel węglowi nierówny, dlatego warto postawić na zaufaną ofertą. Ekogroszek bardzo wysokiej klasy oferuje nam firma ekogroszek-patriot.com. Ich produkty od wielu lat sprzedawane są wielu klientom, którzy co rok do nich wracają. W związku z tym każdy z nas może śmiało im zaufać, a z pewnością się nie zawiedzie.

Czy ekogroszek jest ekologiczny?

Nie ma co się oszukiwać, ekogroszek to nie w pełni ekologiczny materiał. Dokładnie tak samo, jak węgiel ulega on reakcji spalania, która skutkuje powstawaniem szkodliwych związków. Prawda jest jednak taka, że w przypadku ekogroszku pojawia się ich naprawdę niewiele. To tlenek siarki jest bardzo groźny, a kiedy mamy do czynienia ze spalaniem ekogroszku, to jego powstaje naprawdę bardzo mało. Nie możemy również nie wspomnieć, że wydzielanie takich związków, jak tlenek węgla, czy metan również jest ograniczone. Dlatego śmiało możemy powiedzieć, że ekogroszek to ekologiczny opał.

Więcej informacji wraz z pełnym opisem wysokiej jakości ekogroszku znajdziesz na ekogroszek-patriot.pl