Dlaczego warto odwiedzić salon psiej piękności?

Wiele osób posiadających psy wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja ich sierści. Wizyta u psiego fryzjera wydaje się nieraz niepotrzebną fanaberią. Szkoda, ponieważ zadbany pupil nie tylko dobrze wygląda, ale też dobrze czuje się w swoim futerku. Dlaczego warto odwiedzić groomera? Przeczytaj.

fryzjer-dla-psow-realizacja

Kim jest groomer?

Groomer jest psim fryzjerem, jednak zakres jego usług to nie tylko czesanie. Kompetencje goomera to także strzyżenie, pielęgnacja, czyszczenie uszu i oczu, obcinanie pazurów, trymowanie oraz kąpiele.

Dobry psi fryzjer jest doskonale przygotowany do swojego zawodu – uczestniczył w wielu szkoleniach i uzyskał odpowiednie certyfikaty.

Mimo że właściciele mają coraz większą świadomość, jak ważna jest odpowiednia dbałość o psa, zdarzają się sytuacje, kiedy ktoś próbuje na własną rękę ostrzyc pupila. Niestety, można mu tym wyrządzić wiele szkody i to nie tylko, jeśli chodzi o jego wygląd.

Zdecydowałeś się na czworonoga? Musisz wiedzieć, co będzie dobre dla jego futerka. Każdą rasę charakteryzuje inna sierść. Bez specjalistycznej wiedzy nawet nie zabieraj się za strzyżenie. Pielęgnacja także musi być odpowiednio dobrana.

Dlaczego warto iść z psem do groomera?

Jeśli chcesz, aby Twój pupil dobrze się prezentował i miał zdrową sierść, koniecznie odwiedź groomera. Dowiesz się, jakich preparatów do pielęgnacji czworonoga powinieneś używać i jak często go strzyc.

Psi fryzjer zna podstawy kynologii, jest także specjalistą od różnych ras. Ma wiedzę na temat umaszczenia i doskonale potrafi określić, jaką długość sierści należy zachować. Od groomera dowiesz się, jak zadbać o pupila i jak utrzymać go w dobrej kondycji.

Psy, tak jak ludzie, mają różnego rodzaju alergie, które mogą objawiać się suchą, łuszczącą się skórą i podrażnieniami. Psi fryzjer dobierze odpowiednie preparaty do pielęgnacji i podpowie, co jeszcze możesz zrobić, aby złagodzić nieprzyjemne dolegliwości swojego ulubieńca.

Groomer obejrzy Twojego psa i zada Ci pytania dotyczące jego trybu życia i przyzwyczajeń. Dobierze także odpowiednią fryzurę dla pupila. Wszystko po to, by wyglądał pięknie, a jego sierść była zdrowa i błyszcząca.

Samodzielne strzyżenie psa? To nie jest dobre rozwiązanie!

Wydaje Ci się, że wystarczy kupić w supermarkecie maszynkę i ostrzyc psa? Jesteś w błędzie! Możesz tylko zaszkodzić swojemu pupilowi. Do salonu groomerskiego nieraz trafiają czworonogi z wygolonym futerkiem, co nie jest dla nich ani dobre, ani zdrowe.

Sierść pełni funkcje ochronne, zabezpiecza przed promieniowaniem słonecznym i niskimi temperaturami. Zatem, jeśli uważasz, że pozbawiając psa włosa, wyświadczasz mu przysługę, bardzo się mylisz.

Nieodpowiednia pielęgnacja również może wyrządzić czworonogowi więcej szkody niż pożytku. Myjąc pieska szamponem dla ludzi, spowodujesz u niego tylko problemy skórne. Brak dbałości o futerko skutkuje sfilcowaną i skołtunioną sierścią, której nawet profesjonalny groomer nie będzie w stanie uratować.

Wizyta u groomera – niezbędna dla zdrowia i urody czworonoga

Jeśli chcesz, aby Twój czworonożny przyjaciel był zadbany i, co najważniejsze zdrowy, musisz regularnie odwiedzać psiego fryzjera. Na pewno w domu nie dysponujesz odpowiednimi narzędziami, aby ostrzyc pupila. Czyszczenie uszu, oczu, mycie zębów oraz obcinanie pazurów w domowych warunkach może okazać się niewykonalne. Dobry groomer ma podejście do zwierząt. Wie, jak z nimi postępować, aby się nie stresowały, a wszystkie konieczne zabiegi przebiegały bez zakłóceń.

Zaniedbany pies może cierpieć z powodu kamienia nazębnego, infekcji ucha czy zbyt długich pazurów. Regularne odwiedzanie psiego fryzjera sprawi, że Twój ulubieniec będzie miał komfort, a jego zdrowie nie ucierpi. W wielu przypadkach odpowiednia pielęgnacja psa zapobiega późniejszym wizytom u weterynarza.