Dlaczego warto korzystać z jednorazowych opakowań ekologicznych do gastronomii?

Żyjemy w świecie, w którym wykorzystanie plastiku czy budowa nowych, szkodliwych dla środowiska fabryk stoją na porządku dziennym. Na szczęście rośnie także świadomość poszczególnych osób odnośnie ekologii i wpływu naszych działań na poprawę stanu planety, która jest przecież naszym domem. Coraz częściej wykorzystywane są jednorazowe opakowania ekologiczne do gastronomii, czy drewniane zabawki dla dzieci, którymi zastępuje się długo rozkładalny plastik.

opakowania-ekologiczne

Czym są opakowania ekologiczne?

Jeszcze niedawno praktycznie każda restauracja korzystała z jednorazowych opakowań plastikowych, które służyły do pakowania jedzenia na wynos, a jednocześnie w bardzo dotkliwy sposób szkodziły planecie. Mało kto zdawał sobie sprawę z tego, że plastik może rozkładać się od stu do nawet tysiąca lat. Dzisiaj świadomość rośnie i coraz częściej wykorzystywane są jednorazowe opakowania ekologiczne do gastronomii. Surowce, które wykorzystuje się do tworzenia ekologicznych opakowań ulegają szybkiej biodegradacji, są więc korzystniejsze dla środowiska naturalnego. Takim surowcem może być na przykład bagassa, czyli włókno z łodyg trzciny cukrowej, które nie jest używane do produkcji cukru (jest więc odpadem). Warto zwrócić uwagę na to, że używanie jednorazowych opakowań ekologicznych do gastronomii nie ma praktycznie żadnych minusów. Ich zastosowanie może być podobne, jak zastosowanie opakowań plastikowych, a korzyść dla naszej planety jest naprawdę ogromna.

Dlaczego warto?

Oprócz oczywistego plusa, płynącego z poprawy stanu świata, w którym żyjemy, takie opakowania mają też inne atuty. Jednorazowe opakowania ekologiczne do gastronomii są tanie i bezpieczne dla zdrowia. Ich cena jest porównywalna do ceny naczyń plastikowych, co jeszcze bardziej potwierdza stwierdzenie, że nie ma powodu, dla którego nie warto ich kupować. Wykorzystany do produkcji papier, czy bagassa, sprawiają, że naczynia wyglądają niezwykle estetycznie i wręcz przyciągają klientów. Ich wszechstronne zastosowanie sprawia, że mogą być używane w różnych celach, a dbałość o środowisko naturalne poprawia wizerunek baru czy restauracji. Z perspektywy klienta takie działanie na pewno wychodzi na plus. Zakup jednorazowych opakowań ekologicznych do gastronomii to jedno z najlepszych pomysłów!