Dlaczego warto korzystać z filtrów do wody?

Ciągle zaopatrzenie domu w zgrzewki wody zaczyna Cię denerwować i sterta wyrzucanych plastikowych butelek, które nie sprzyjają naszemu środowisku? Możesz to zmienić! Dzięki temu zaoszczędzisz czasu, jak i pieniędzy. Mowa o filtrach wody. Możesz wybrać jedną lub kilka z opcji, aby z nich skorzystać. Między innymi dzbanek z wkładem filtrującym, który sprawdzi się idealnie przy niewielkiej rodzinie. Dla domu o wiele korzystniejsze jest zamontowanie baterii filtrującej bądź stacji. Z kolei do przebywania poza domem idealnym rozwiązaniem jest butelka filtrująca. Zapraszamy do lektury.

filtrowanie2

Filtr do wody – dobra inwestycja:

Aby pokazać, jak bardzo oszczędzimy środowisko oraz pieniądze przedstawimy to w następujący sposób. Tylko jeden filtr dzbankowy, wystarczy na 30 dni użytkowania, a zarazem jest w stanie przefiltrować aż 150 litrów wody, co zastępuje aż 100 butelek o pojemności 1,5 litra wody. Pozwoli nam to stać się bardziej ekologicznym, ograniczając produkcję śmieci. Woda przefiltrowana jest idealna do przygotowania ulubionej kawy czy herbaty, wydobywając pełen aromat. Korzystają z niej także kucharze, jest bezpieczna zarówno dla dzieci, jak i zwierząt, dlatego warto używać jej także w kuchni. Dzięki dedykowanym filtrom wodę możemy wzbogacić o zawartość magnezu. Proponowane są także filtry mocno zmiękczające wodę, dzięki czemu są perfekcyjnie przystosowane głównie do sprzętu AGD. Firmy specjalizujące się sprzedażą filtrów, mają szeroką ofertę, dzięki czemu wybierzemy taki, który jest dostosowany do naszych potrzeb.

Mimo że woda miejska, która jest dostarczana do naszych domów, jest przebadana i zdatna do picia nie każdemu odpowiada. Wielu osobom przeszkadza często jej smak, zapach i twardość, dlatego też z reguły spożywa się wodę butelkowaną. Jeśli więc pojawiają się opory przed jej spożyciem, może warto pomyśleć o zastosowaniu jednej z opcji filtracji.

Co wybrać?

Wybrać możemy filtry kuchenne, oczyszczające wodę przed dostarczeniem jej do kranu lub dzbanki filtrujące. Podjęcie decyzji zależy od kosztów, jakie chcemy na to przeznaczyć i tego, co jest wygodniejsze. Dzbanek nie jest dużym wydatkiem, a jeżeli chcemy sprawdzić, czy oczyszczanie samodzielnie wody nam odpowiada, będzie to idealne rozwiązanie na początek. Należy tylko pamiętać o regularnym wymienianiu lub serwisowaniu bez względu na rodzaj.

Główne zalety

Najważniejszą zaletą jest fakt, że mamy pewność dotyczącą czystości wody. Pozbywamy się tym sposobem wszelkich wirusów, ciężkich metali i chloru. Filtry do wody poprawiają również jej walory smakowe. Woda przefiltrowana ma mniejszą twardość i jest bezpieczniejsza dla urządzeń domowych. Ogromne znaczenie ma też fakt, że poprzez rezygnację z wody butelkowanej, chronimy środowisko. Taka decyzja pozwala na ograniczenie składowania plastiku, którego zagospodarowanie jest dość kłopotliwe. Różnica w portfelu stanie się także odczuwalna, gdyż ilość kupowanej wody się zmniejsza, gdzie średnio za butelkę płacimy 2-3 złote. Możemy więc bez problemu obliczyć, że koszt kupna filtrów bądź dzbanka dość szybko się zwraca.

One Comment on “Dlaczego warto korzystać z filtrów do wody?”

  1. Ja mogę polecić bardziej kompleksowe rozwiązanie – cały dystrybutor filtrujący na bazie filtrów 🙂 Do biura najlepiej stojący kolumnowy, do domu system podzlewowy, ja mam z firmy […] i bardzo sobie chwalę. Koszty picia kranówki nawet przy opłacie abonamentowej za dystrybutor nieporównywalnie niższe w stosunku do mineralki, a do tego duża wygoda i eko! Mają nawet opcję podawania wody zimnej ciepłej i gazowanej, polecam się zainteresować!

Comments are closed.