Kantor wymiany walut istnieje niemalże od czasów powstania waluty. Posada cinkciarza różnych czasów zmieniała się, a dziś kantor kojarzony jest przede wszystkim z drobnym budynkiem, pracownikiem za szybą i zawsze niekorzystnymi kursami. Dlaczego mimo tego tak wiele ludzi korzysta ze stacjonarnych kantorów zamiast zainteresować się możliwościami, jakie daje nam Internet?
Niewiedza
Przede wszystkim z powodu braku rzetelnej informacji. Kantor internetowy, który prowadzi swoją działalność w przestrzeni wirtualnej jest mniej sugestywny niż budynek kantoru. Wiele ludzi nie ma pojęcia nie tylko o tym, jak przebiegają transakcje w kantorze internetowym, ale także tego, że takie kantory istnieją. W efekcie na tym tracą, a zysk liczą jedynie właściciele kantorów tradycyjnych.
Brak zaufania
Nawet jeżeli ludzie poznają kantor internetowy, przypisują mu najgorsze cechy. Zupełnie niesłusznie! Oczywiście, jest mnóstwo oszustów i nie inaczej wygląda sytuacja w tej branży. Należy zatem wybierać takie formy, które prowadzą uczciwą działalność, mają szeroko rozwiniętą stronę internetową, na której jasno i wyraźnie napisano jakie są warunki funkcjonowania kantoru. Dzięki temu możemy mieć pewność, że jest to miejsce godne zaufania.
Przyzwyczajenie
Consuetudo est altera natura, jak mówi słynne łacińskie powiedzenie. Druga natura człowieka, czyli przyzwyczajenie, to najczęstszy powód, dla którego rezygnujemy z usług internetowych. Nie powinno tak być, gdyż na takim wyborze tylko tracimy. Jesteśmy wówczas skazani na kursy walut oferowane przez kantor stacjonarny. Dodatkowo tracimy na każdej wypłacie pieniędzy, gdyż różnica między ceną zakupu a skupu (tzw. spread) jest znaczna.
Warto przełamać swój opór, dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania kantorów wymiany walut działających w przestrzeni wirtualnej i przekonać się, że na zamianie stacjonarnego kantoru na internetowy możemy tylko zyskać.