Dla osieroconego dziecka Fundacja Dorastaj z Nami

Fundacja Dorastaj z Nami wspiera sieroty, czy półsieroty, których rodzice byli policjantami, żołnierzami, strażakami, lekarzami czy ratownikami medycznymi. Ich rodzice wyszli do pracy, z które mieli już nie wrócić. Dziecko nie znało uczucia niepokoju, gdy ich rodzic wyszedł pełnić obowiązki służbowe, bo często rodzice dbając o psychikę dziecka nie informują, go o zagrożeniach związanych z pracą rodziców. Tym bardziej trauma jest większa. Fundacja „Dorastaj z Nami” jest spadochronem dla tych dzieci.

fundacja-dorastaj-z-nami

Różne organizacje non-profit świadczą pomoc dla osieroconych dzieci. Znana powszechnie w Polsce jest fundacja SOS Wioski Dziecięce. SOS to pomoc dla dzieci opuszczonych przez rodziców, pozbawionych opieki. Inaczej jest w przypadku, gdy dzieci mierzą się z utratą obojga rodziców, czy też jednego z nich. Utrata rodzica, która wiąże się z ich śmiercią. Bez względu na miejsce zamieszkania, status społeczny dla dziecka jest to ogromna trauma. Nie ma wymiernika, aby określić ich potrzeby, bo te i w sferze psychicznej i materialnej są nieporównywalne z momentem, gdy w ich małym świecie byli wszyscy bliscy jego sercu, którzy zapewniali spokojne bytowanie. Każda strata rodzica dla dziecka jest bolesna, ale szczególna jest ta, gdy rodzic traci życie pełniąc obowiązki służbowe. Fundacja Dorastaj z Nami została powołana do życia by nieść pomoc takim dzieciom. Jeśli dziecko jest zmuszone zostać beneficjentem tej organizacji

Dla dziecka, to bardzo przykra konieczność, gdy musi stać się beneficjentem, takiej organizacji jaka jest Fundacja Dorastaj z Nami. Fundacja „Dorastaj z Nami” na swojej stronie umieszcza wykaz potrzebnych dokumentów, które należy złożyć by zostać jej podopiecznym. Należy wypełnić wniosek, a do wniosku dołączyć: dokument potwierdzający pokrewieństwo lub obowiązek alimentacyjny z osobą, która zginęła lub została poszkodowana na służbie (np. kopia aktu urodzenia), dokument potwierdzający śmierć lub utratę zdrowia w wyniku pełnienia obowiązków służbowych (kopia aktu zgonu, kopia wyroku sądowego, dokumentacja medyczna). Jeśli młody człowiek jest pełnoletni Fundacja „Dorastaj z Nami” prosi o dołączenie zaświadczenia o kontynuacji nauki. Jeśli wnioskuje się o przyznanie pomocy psychologicznej należy dołączyć zaświadczenie o potrzebie podjęcia terapii.

Na jaką pomoc może liczyć podopieczny fundacji

Jak już wspomnieliśmy Fundacja Dorastaj z Nami jest „spadochronem dla opuszczonych przez śmierć rodzica dzieci. Gdy świat dziecka się całkowicie załamuje w pierwszej kolejności potrzebna jest „poduszka powietrzna” związana z pomocą psychologiczno-psychiatryczną. Fundacja „Dorastaj z Nami” oferuje takie wsparcie. Kontaktuje dzieci ze specjalistami z tych dziedzin, by nie wpadły w szpony depresji pourazowej. Także pomoc logopedyczną oferuje Fundacja „Dorastaj z Nami”. To ważny aspekt medyczny, gdyż często gwałtownie osierocone dzieci zaczynają się jąkać. Trzeba zatem szybko przystąpić do terapii, by skutki uboczne osierocenia zniwelować. Fundacja Dorastaj z Nami świadczy także pomoc dla dzieci finansową, bo taka także jest potrzebna osieroconemu dziecku. Dzieci mundurowych mogą liczyć na opłatę za czesne za przedszkole, szkołę czy studia. Dzieci dojeżdżające do miejsc poboru edukacji mogą być wsparte opłatą za przejazdy. Fundacja „Dorastaj z Nami” zwróci także 80% kosztów poniesionych na opłacenie zajęć dodatkowych, korepetycji, kursów i szkoleń. W myśl zasady „sport to zdrowie” Fundacja „Dorastaj z Nami” współfinansuje wydatki związane z uprawianiem sportu i zapewniać materiały edukacyjne.

[Artykuł zewnętrzny]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.