Dębowy blat – naturalny wybór do kuchni

Kuchnia to serce domu, a jej najważniejszym elementem wyposażenia jest blat. To przy nim wykonujemy tak wiele czynności, dlatego oprócz wspanialej prezencji, musi spełniać też najwyższe standardy jakości. Odpowiedzią na te potrzeby są blaty wykonane z drewna dębowego, które zachwycają naturalnym pięknem i elegancją, a przy tym z powodzeniem znoszą trudy codziennego użytkowania.

debowy-blat

Wśród trendów wnętrzarskich można zauważyć zwrot ku naturalnym materiałom wykończeniowym. Wśród nich szczególnym uznaniem cieszy się drewno dębowe, które wykorzystywane jest do urządzania wnętrz opartych na przeróżnych wizjach projektowych oraz znajduje zastosowanie w każdym pomieszczeniu, także w kuchniach pod postacią blatów. Dębowe blaty od DLH produkowane są wyłącznie ze starannie wyselekcjonowanego surowca, a następnie poddawane są procesowi klejenia, który ogranicza naturalne naprężanie drewna. Taka konstrukcja sprawia, że są także twarde i stabilne wymiarowo. Jako naturalny materiał zachwycają natomiast piękną kolorystyką i unikalnym rysunkiem. To właśnie z tych powodów, stanowią one idealny wybór do każdej kuchni.

debowy-blat

Naturalnie w Twojej kuchni!

Blaty z drewna dębowego od DLH doskonale sprawdzą się w kuchniach utrzymanych w różnych konwencjach stylistycznych – nowoczesnych, klasycznych, a nawet rustykalnych. Ich naturalna odsłona, w postaci pięknej kolorystyki i unikalnego rysunku, każdemu wnętrzu doda przyjemnego ciepła i klasy. Dzięki możliwości zabarwiania ich specjalnymi olejami, można zdecydować się także na przykład na blat w bielonym czy szarym odcieniu, który nada przestrzeni lekkości, a także świetnie wkomponuje się w otoczenie innych materiałów utrzymanych w podobnej kolorystyce. We wnętrzach o rustykalnej duszy doskonale zaprezentuje się natomiast blat dębowy Antique, który łączy ciepłe zabarwienie z bogatym rysunkiem słojów, posiada nieregularną powierzchnię i zróżnicowaną fakturę. Charakteru dodaje mu także wypełnienie wszelkich rozstępów w drewnie ciemną masą. Tym sposobem, blat Antique wnosi do aranżacji sentymentalny rys.

debowy-blat

Piękne i trwałe blaty na lata

Blaty dębowe od DLH produkowane są wyłącznie ze starannie wyselekcjonowanego surowca, a następnie poddawane są procesowi klejenia, który ogranicza naturalne naprężanie drewna, co minimalizuje ryzyko jego wypaczania i pękania. Ponadto są one twarde i stabilne wymiarowo, a po odpowiednim zabezpieczeniu zyskują podwyższoną odporność na takie czynniki, jak kontakt z wodą i wysokimi temperaturami, zabrudzenia czy zaplamienia. Blaty te można z łatwością przycinać i nadawać im dowolne kształty, dopasowując je nawet do niestandardowych sytuacji projektowych. Ich atutem jest także możliwość wielokrotnego odnawiania, co zdecydowanie przedłuża ich żywotność. Drobne uszkodzenia można usunąć z powierzchni blatów poprzez szlifowanie i ich ponowne zabezpieczenie olejem. Dębowe blaty dostępne są w ofercie DLH w kolekcji AVANGARD, co oznacza, że są one klejone z listew łączonych po szerokości oraz długości. Blaty dostępne są w klasie A/B oraz B/C.

Dostępne wymiary:

grubość – 19/27/38 mm

szerokość – 600/800 mm

długość – 3000/4200 mm

[PR]