Czym naprawić dach z papy?

Konserwacja dachów z papy to zadanie wymagające wiedzy, odpowiedniego przygotowania oraz właściwych materiałów. Takie przedsięwzięcie można przeprowadzić na wiele sposobów. Mianowicie można wykonać je samemu, jak i zlecić je profesjonalnej firmie. Jednak wcześniej trzeba zdecydować się, czego użyć do naprawy.

prooftech

Warstwa papy termozgrzewalnej

Jeżeli dach pokryty papą nie jest całkowicie zniszczony, a więźba dachowa i pokrycie z desek nie są zniszczone, można zdecydować się na naprawę. Jednym ze skutecznych sposobów będzie naprawa za pomocą warstwy papy termozgrzewalnej ułożonej na starym pokryciu. Oczywiście papę należy wcześniej dobrze przygotować do tego celu. Pokrycie dachowe trzeba oczyścić, wyrównać, wysuszyć i uzupełnić w miejscach, gdzie są ubytki. Przed położeniem nowej warstwy konieczne jest zerwanie papy z koryt i ułożenie w niej papy podkładowej. Tak przygotowany dach powinien dobrze przyjąć warstwę papy termozgrzewalnej, która zapewni zabezpieczenie.

Docieplenie pokrycia

Pokrycie dachowe można wyremontować, dodając dodatkową warstwę docieplenia. Można ją wykonać przy użyciu styropianowych płyt izolacyjnych. Przykleja się je za pomocą kleju bitumicznego do istniejącego pokrycia dachowego, które zostało wcześniej wyrównane, oczyszczone i wysuszone. Tak przygotowaną izolację ze styropianu pokrywa się kolejną warstwą papy. W przypadku zgrzewaniu papy ze styropianem trzeba pamiętać, że nie może być do tego celu używana papa, która ma osnowę z welonu szklanego.

Innowacyjne rozwiązanie – hydronylon

Jednym ze sposobów na uszczelnienie i odnowienie dachów z papy jest płynna membrana dachowa zwana hydronylonem. Jest to jednolita powłoka, którą można zaaplikować na istniejące pokrycie dachowe. Jest ona odporna na warunki atmosferyczne, lekka oraz bardzo praktyczna. Co więcej, bardzo szybko aplikuje się go, a dach wygląda jak nowy, bez konieczności ściągania starego pokrycia. Dodatkowym atutem jest wykonanie z bezpiecznych dla człowieka i środowiska poliuretanowych żywic wodnych.

Konserwacja dachów z papy? Tylko z preparatem Hydronylon!