Czy skup złomu węglika jest opłacalny?

Sprzedaż złomu ma kilka zalet. Po pierwsze, można zwiększyć budżet, ale nie przynosi to wszystkich korzyści płynących z recyklingu bezużytecznych przedmiotów. Dowiedz się, jakie inne korzyści może przynieść Ci odkup złomu węglików spiekanych.

skup-zlomu-weglika

Co to są węgliki spiekane i gdzie można je znaleźć?

Węgliki spiekane to materiały narzędziowe otrzymywane przez prasowanie i ogrzewanie węglików metali (tytanu, wolframu, tantalu, niobu). Uzyskane w ten sposób produkty charakteryzują się wysoką odpornością na ścieranie. W zależności od wymagań, rozróżnia się następujące jakości tych surowców:

  • S, U, H – wykorzystywane do obróbki skrawaniem,
  • G – sprawdzające się do obróbki plastycznej,
  • B – są idealne do wytwarzania narzędzi stosowanych w górnictwie.

Na rynku wtórnym węglik spiekany występuje m.in. w wiertłach, nożach wymiennych, frezach, płytkach matrycowych, walcach drucianych, płytkach wieloostrzowych, wiertłach do głowic wiertniczych i płytkach do wyciągarek.

3 powody, dla których powinieneś sprzedać swoje odpady firmie odbierającej odpady?

Zamiast wyrzucać zużyte frezy, wiertła lub płytki wieloostrzowe, lepiej skorzystać z usług skup węglików spiekanych. Dlaczego warto to zrobić? Oto argumenty przemawiające za tym rozwiązaniem:

Ochrona środowiska naturalnego

Organizacje ekologiczne ostrzegają przed drastycznym ograniczaniem zasobów naturalnych. Według raportu WWF, w ciągu ostatnich 50 lat nasz ślad ekologiczny zwiększył się o 190% [1]. Co to oznacza? Oznacza to, że zasoby dostępne na Ziemi mogą nie wystarczyć do zaspokojenia potrzeb przemysłu. Należy wiedzieć, że materiały pochodzące z recyklingu są bardzo cenne i mogą być wykorzystywane w wielu sektorach gospodarki.

Wspieranie gospodarki

Ponieważ światowe zasoby naturalne stają się coraz rzadsze, koszty ich wydobycia mogą drastycznie wzrosnąć. To z kolei wpływa na ceny narzędzi, komponentów i maszyn produkcyjnych. Aby tego uniknąć, warto inwestować w towary na rynku wtórnym.

Dodatkowy dochód

Ceny produktów zależą m.in. od bieżącej sytuacji na świecie i kursów walut. Przy szacowaniu kosztów uwzględnia się rodzaj i skład dostarczanych materiałów. Rozważ współpracę z istniejącymi centrami recyklingu zajmującymi się materiałami z rynku wtórnego, takimi jak zlomskup.eu. Ponadto odpady węglików spiekanych, które są obecne na rynku od dłuższego czasu, mają znaczne zasoby logistyczne. Jest to ważne, ponieważ oznacza, że w razie potrzeby można odebrać towar z dowolnego miejsca.

Recycling surowców to dobry wybór!

Recykling złomu to dobry wybór. Nie tylko chroni środowisko, ale także wspiera przemysł. Ponadto, sprzedając materiały na rynku wtórnym, można uzyskać dodatkowe środki, które można wykorzystać na dowolny cel.

Źródło:

1. Living Planet Report, WWF, 2018