Bramy garażowe i przesuwne

Bramy garażowe to dla dość wielu z nas bramy garażowe otwierające się do góry, które większość z nas kupuje w marketach budowlanych.

brama-garaz

W niektórych przypadkach tego typu bramę otwieraną do góry można nabyć za mniej niż tysiąc złotych, choć tego typu opcja jeśli chodzi o bramy garażowe najczęściej trafiała się te siedem lub osiem lat temu. Obecnie ta cena w przypadku najtańszych modeli najczęściej nieco przekracza te tysiąc złotych. Lecz trzeba pamiętać, że ta najtańsza blaszana brama garażowa nie jest opcją wybitnie mocną i dlatego najczęściej stosują ją ludzie którzy mieszkają na wsi lub w niewielkim miasteczku, bo tam przestępczość raczej nie istnieje i dlatego lepsza brama garażowa raczej się tam nie sprawdzi, chodzi tu konkretnie o to, że nawet jeśli trzyma się za taką bramą jakieś drogie auto, to i tak wie o tym niewielu. No a gdy mieszka się w mieście sporym i to w dodatku w tej mniej ciekawej dzielnicy, to warto mieć tą mocniejszą bramę garażową, której to otworzenie nie jest najłatwiejsze, bo ta bardziej zaawansowana brama garażowa jest mocniejsza, masywniejsza i co najistotniejsze jest lepiej zamocowana do ścian i podłogi. Dlatego otworzenie tego typu bramy metodą siłową wymaga od złodzieja lepszych sprzętów od ręcznych narzędzi. Kluczowe znaczenie ma też i to, że te bramy garażowe otwierane do góry są podzielone na klasy jeśli chodzi o ich wytrzymałość. No a niektórzy właściciele domów dodatkowo montują kamery i rolety przeciwwłamaniowe na zewnątrz.

Inaczej to rzecz jasna wygląda jeśli chodzi o bramę przesuwną przy wjeździe na posesję. Tego typu brama jest rozwiązaniem dość wygodnym, bo tradycyjna brama potrzebuje miejsca by się otworzyć. Chodzi tu konkretnie o to, że skrzydła bramy muszą otwierać się do przodu lub do tyłu, czyli muszą poruszać się i mieć na to dość dużo miejsca. No a brama przesuwna otwiera się w bok i co najistotniejsza porusza się na specjalnych prowadnicach. Taką bramę można nabyć w markecie budowlanym, bo taka brama jest dostępna w dość wielu opcjach, jeśli chodzi o te spawane maszynowo na linii produkcyjnej i lakierowane proszkowo. Brama przesuwna może mieć też dowolne rozmiary i kształt ozdobnych detali w przypadku bramy przesuwnej zamawianej. Taka brama może mieć niemal dowolną wysokość i szerokość i może też otwierać się automatycznie. Lecz trzeba pamiętać, że brama robiona na zamówienie swoje kosztuje.